Zeenat Bi, kjo eshte gruaja e vjeter mė e shkurtėr ne bote!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zeenat Bi, kjo eshte gruaja e vjeter mė e shkurtėr ne bote!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/10/2012, 07:03Indiania ia ka rrembyer rekordin Lowell Deforest Mason, qe mbushi 74 vjec ne shkurt

Zeenat Bi ka pritur gati nje shekull per t'u shpallur nga rekordet "Guinnes" gruaja mė e shkurter dhe mė e vjetėr botė: ajo eshte 113 vjec, 90 cm e gjate dhe ka lindur ne Bhopal ne Indi. Ajo ia ka rrembyer rekordin Lowell Deforest Mason, qe mbushi 74 vjec ne shkurt.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:56