Celesat qe lidhja juaj te zgjate ne pafundesi!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Celesat qe lidhja juaj te zgjate ne pafundesi!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/10/2012, 06:48Meshkujt dhe femrat ngjajnė me shume sesa mund ta imagjinojmė. Duke qene realiste dhe duke toleruar pak me shume lidhja juaj do jete me e forte dhe do zgjate ne pafundėsi.


Partneri ideal nuk ekziston

Te jeni te sigurt se edhe ato ēifte qe duket sikur janė me te lumturit kane problemet e tyre. Ne kėtė bote asgjė nuk ėshtė perfekte dhe nuk kane si te jene as njerėzit. Mos kėrkoni qe partneri juaj te mos gaboje sepse askush nuk mund t’iu shmanget gabimeve.

Ne njė lidhje fjala ėshtė flori, jo heshtja

Komunikimi ėshtė ne zemėr te njė lidhjeje te qėndrueshme. Sipas specialisteve, fjala favorizon lidhjet, ndjeshmėrinė dhe intimitetin. Flisni me partnerin si e keni kaluar ditėn, tregoni edhe gjerat me banale, thjesht mos qėndroni ne heshtje.

Diskutoni pėr vazhdimėsinė e lidhjes

Keni kohe bashke apo sapo jeni lidhur, shtroni gjithmonė pyetjen “Si po ecėn lidhja jone?”. Ne kėtė mėnyrė do i rregullonit problemet para se ato te zmadhohen se tepėrmi. Mos thoni gėnjeshtra por thoni te vėrtetėn sido qe te jete.

Shprehuni me tepėr, mos u tregoni te kursyer

Disa thonė se ndonjėherė ėshtė me mire te mos i shprehni ato qe ndjeni, por t’i mbani disa gjera pėr vete. Specialitet thonė se kjo nuk ėshtė aspak e vėrtetė. Nėse doni qe lidhja juaj te zgjate flisni pėr ndjenjat, shqetėsimet, etj.

Mos debatoni pėr paratė

Nėse jetoni bashke sigurisht qe edhe financat mund te jene te pėrbashkėta. Mos debatoni asnjėherė pėr to, por keni besim tek partneri. Ashtu si seksi, paraja bazohet tek besimi, por e tradhtua atė, lidhja juaj do marre tatėpjetėn.

Seksi, njė ēėshtje kėnaqėsie dhe komunikimi

Harroni ereksionin dhe orgazmėn, me e rėndėsishmja ėshtė dėshira seksuale. Pas njė dite te gjate dhe te lodhshme, humbja e dėshirės ėshtė e shpeshte. Mendoni me tepėr pėr seksin dhe flisni hapur pėr kėtė teme. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:44