Orbiēikleta, pajisje e dobishme 2 nė 1!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Orbiēikleta, pajisje e dobishme 2 nė 1!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/10/2012, 07:24Ka vendosur tė dalė nga dhoma dhe tė vozitet dhe njėkohėsisht tė stėrvitė! Ideja si ta bėjė kėtė i ka “ndezur” njė qytetari kroat nga vendi Valpovo, i cili ka konstruktuar njė Orbiēikletė, pėrkatėsisht njė pajisje tė re qė kombinon biēikletėn dhe pajisjen e njohur pėr stėrvitje nė shtėpi tė quajtur Orbitek. Deri nė prodhimin final ai ka shpenzuar tre vjet, kurse tėrė punėn e ka kryer me dorė dhe nga alumini.

“Jam goxha i trashė, e mendoj qė orbitrek ėshtė njė pajisje e mirė pėr stėrvitje ku kilogramėt “shkrihen” shpjet. Por, pasi qė nė shtėpi mėrzitem shpejt nga surėvitja, kurse nė anėn tjetėr e dua shumė biēikletėn, vendosa qė t’i bashkojė kėto dyja nė njė”, flet krijuesi i orbiēikletės pėr gazetėn zagrebase V.List.

“Orbiēikleta u dėshmua si e mirė. Ėshtė planifikuar prodhimi serik”, zbuloi ky qytetar. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/11/2018, 12:32