Vajza me mjeker dhe mustaqe…!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vajza me mjeker dhe mustaqe…!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/10/2012, 20:31Nje vajze 16-vjeēare kineze eshte izoluar ne dhomen e saj dhe nuk pranon te dale nga shtepia sepse ka mjeker dhe mustaqe.

Adoleshentja me emrin Nana vuan nga hirsuitizmi qe i eshte shkaktuar nga mjekimet per anemine e saj ne vitin 2010. Vajza kishte mungese rruazash te kuqe dhe u shtrua ne spital, ku mjeket i thane se trajtimi me medikamente per zgjidhjen e problemit ishte i domosdoshem.

Ilaēet permiresuan ndjeshem shendetin e saj, por i shkaktuan edhe ndryshime fizike. Nena e vajzes shprehet: “Pasi mori ilaēet nisi t’i dilte mjekra, krahet dhe kembet i jane mbuluar me qime.”

16-vjeēarja ka dy vite qe nuk shkon me ne shkolle pasi i vjen turp nga pamja e saj. Ne rastet e rralla kur del ne rruge, Nana ve maske dhe gjithmone vesh bluze me menge te gjata. top-channel.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:46