E kam vetem shok qe... Ja genjeshtrat gjate ndarjes!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje E kam vetem shok qe... Ja genjeshtrat gjate ndarjes!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/10/2012, 11:34Ndarjet nuk janė tė kėndshme dhe shpesh herė gėnjejmė kur vjen puna tė ndahemi nga partneri. Ose dhe e kundėrta, na gėnjejnė pėr tė mos qenė mė to. Kėto janė “arsyet” mė tė shpeshta pse njė person vendos tė largohet si dhe “premtimet” ēfarė mė tej...

1.Nuk e ke fajin ti po unė

Ėshtė kjo njė fjali tejet e njohur, madje dhe klishe dhe ėshtė tipike pėr ato persona qė nuk kanė guxim tė pranojnė tė vėrtetėn dhe fshihen duke marrė barrėn pėrsipėr qė tė kalojnė mė lehtė ndjenjėn e fajėsisė.

2.Do tė jemi shokė

Ky ėshtė njė justifikim tė cilin mė shumė e pėrdorin femrat, por nuk domethėnė se edhe djemtė se kanė specialitet. Por e vėrteta ėshtė se rrallė herė apo asnjėherė nuk mundet tė ketė shoqėri pas njė lidhjeje ( nėse ajo nuk ka qenė one night stand ndoshta..) dhe kėtė duhet ta keni parasysh nėse dėgjoni frazėn e lartpėrmendur.

3.Mirė jam, jeta vazhdon

Frazė shumė bindėse nė teori, zakonisht pėrdoret nė javėt e para tė ndarjes kur me forcė mundoheni ta bindni veten dhe tjerėt se tani mė ju keni vazhduar mė tej. Por ēfarė ndodh nė fakt? Sa e shikoni me njė tjetėr ju rrokulliset bota mbi kokė.

4.Atė e kam vetėm shok

Nuk ndahemi pėr shkak tė asaj/tij, atė e kam vetėm shok dhe asnjėherė nuk kam qenė ose do jem me tė. Dhe.... hop, pas ca kohe, i sheh pėr dore!

Edhe pse ndoshta i kemi pėrdorur kėto fjali dhe kemi dalė nga situata, megjithatė, mė mirė ėshtė tė jemi tė sinqertė pėr arsyet dhe tė vazhdojmė secili me jetėn e vetė nė paqe.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/10/2018, 04:37