Ky njeri duket sikur ka trurin nė vend tė skalpit!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ky njeri duket sikur ka trurin nė vend tė skalpit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/10/2012, 12:59Duket sikur ky person ka bėrė njė tatuazh nė kokė, pėr tė imituar vijėzimet e trurit.

Por nė fakt kjo ėshtė njė sindromė e rrallė mjekėsore.

Kafka e kėtij 21 vjeēari nga Brazili, ishte krejt normale dy vjet mė parė.

Por skalpi nisi tė ndryshojė, duke u rritur mė shumė nė disa pjesė dhe duke sjellė si pasojė disa vijėzime, qė duken si tru.

Mjekėt thonė se kjo sindromė njihet me emrin cutis verticis gyrata.

Nė fakt nuk ka ndonjė simptomė tjetėr qė e ka prekur tė riun.

Mjekėt thonė se nuk ka asnjė problem, pėrveēse ėshtė diēka estetike. Por 21 vjeēarit nuk i bėn aspak pėrshtypje kjo formė e skalpit.

Mjekėt thonė se ka ndėrhyrje pėr tė rikthyer formėn e rregullt, por i riu as nuk ka ndėrmend tė nėnshtrohet pėr ndonjė ndėrhyrje, pasi ėshtė i kėnaqur me kokėn e tij./tema/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:40