Cuna, vishuni me ngjyre vjollce per te joshur nje femer!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cuna, vishuni me ngjyre vjollce per te joshur nje femer!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/10/2012, 12:30Meshkujt qe veshin ngjyre vjollce janė shume te pėlqyer nga femrat. Sipas njė studimi te realizuar ne Angli, 36% e femrave kane pranuar njė takim me njė mashkull qe kishte veshur kėmishe ngjyre jargavani, 32% nga ato i kishin thėnė “po” njė mashkulli te veshur me te zeza, 13% njė mashkulli me kėmishė te bardhe dhe vetėm 11 e 6 % ishin ato qe kishin pranuar te dilnin me dike qe kishte veshur ngjyre blu apo roze.

Veshja e njė mashkulli ėshtė e rėndėsishme ne takimin e pare. 28% e femrave thonė se kane refuzuar takimin me dike sepse nuk pėlqenin mėnyrėn e tyre te veshjes. Pasi gjithēka te ketė mbaruar, tema kryesore nuk ėshtė veshja pėr ēiftin...Megjithatė 1/4 e femrave ndryshojnė tėrėsisht gardėrobėn e partnerit, ndėrsa 1 ne 20 i imponojnė atij njė veshje te caktuar sa here dalin nga shtėpia. Dashurinė nga diktatura e ndan veēse njė hap... /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:18