Gjermanėt, absolutisht fantastikė – ata mund ta fitojnė “Botėrorin 2014”

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjermanėt, absolutisht fantastikė – ata mund ta fitojnė “Botėrorin 2014”

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/10/2012, 12:33

Gjermanėt, absolutisht fantastikė – ata mund ta fitojnė “Botėrorin 2014” Largea_ibrahimovic581350552918

Sulmuesi i Suedisė, Zlatan Ibrahimovic mendon se Gjermania mund tė triumfojė nė Botėrorin 2014, pavarėsisht barazimit shokues 4-4 kundėr ekipit tė tij. Ekipi i Low po pėrballet me kritika tė shumta pasi nuk arriti tė menaxhonte mirė ndeshjen, nisur nga fakti qė kryesonte bindshėm 4-0 dhe u “dorėzua” nė 30 minutat e fundit tė takimit.

“Gjermanėt ishin absolutisht fantastikė nė 60 minutat e para. Ndoshta kemi luajtur kundėr skuadrės mė tė mirė nė botė, qė mund tė fitojė Kupėn e Botės”, deklaroi Ibra pėr “Bild”.

“Pasi shėnuam golin e parė menduam se diēka mund tė ndodhte. Performanca jonė ishte mbresėlėnėse pasi u pėrballėm me njė ekip tė madh”, shtoi mė tej lojtari i Paris Saint-Germain.

Mė 14 Nėntor, kombėtarja gjermane do tė zhvillojė njė takim miqėsor me Holandėn. /BS/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:50