Ja deshmite se keni gjetur shpirtin binjak!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja deshmite se keni gjetur shpirtin binjak!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/10/2012, 10:07Vallė a ekziston mashkulli i vėrtetė pėr secilėn femėr, njė shpirt binjak, gjysma tjetėr e tyre?

Kėtė pyetje e parashtrojnė shumė femra nė botė, ēdo ditė. Disa shpirtėra romantikė besojnė nė mashkullin e vėrtetė, ndėrsa tė tjerat, ato mė realet, janė dorėzuar sė kėrkuari.

Por, prapėseprapė, ta analizojmė kėtė nga njė aspekt tjetėr. Kur e njohim “tė vėrtetin”, si ta dallojmė atė? Cilat janė shenjat tė cilat na tregojnė se jemi nė vendin e duhur nė kohė tė duhur? Mė poshtė keni disa mėnyra qė ua tregojnė atė.

1. Sė bashku nė ēdo gjė
Tė dy keni njė cak gjėra tė ngjashme nė jetė dhe njėkohėsisht, dėshironi t’i arrini ato sė bashku. Asnjėherė mos e nėnvlerėsoni vizionin e pėrbashkėt pėr jetė, sepse nė qoftė se nuk keni qėllime tė njėjta, kjo mund tė jetė problem nė tė ardhmen.

2. Ju do ashtu siē jeni
Nė qoftė se keni gjetur dikė qė ju do ashtu siē jeni, me tė gjitha pėrparėsitė dhe mangėsitė, atėherė pėrpiquni tė mos e humbasni atė njeri.

3. Jeni e lumtur
Ėshtė normale tė ndjeni shqetėsim nė fillim tė lidhjes, por nė qoftė se kjo lumturi vazhdon, atėherė jeni nė rrugė tė drejtė.

4. Besim
Pėr tė pasur njė lidhje sukses, duhet tė ndėrtohet besim. Besojini personit me tė cilin jeni pėr momentin. Nė qoftė se e arrini momentin kur mund t’i besoni plotėsisht, atėherė ndoshta edhe keni lindur pėr njėri-tjetrin.

5. Ai kujdeset pėr ty
Nė pėrqafimin e tij ndjeheni e sigurt, e mbrojtur dhe e dėshiruar.

6. Fjalėt nuk ju nevojiten
Kur jeni vetėm, nuk keni nevojė ta plotėsoni heshtjen me fjalė. Ndonjėherė gjėrat mė tė mėdha thuhen nė qetėsi. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:02