Rezultatet e pabesueshme tė njė transplanti fytyre!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Rezultatet e pabesueshme tė njė transplanti fytyre!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/10/2012, 13:26Kėto janė pamjet e pabesueshme tė amerikanit 37 vjeēar, Richard Le Norris, qė i ėshtė nėnshtruar transplantimit mė intensiv tė fytyrės.

Norris, qė u plagos nė vitin 1997 gjatė njė aksidenti me armė, shtatė muaj mė parė tregoi se si ai kishte njė fytyrė tė re, me nofulla, dhėmbė e gjuhė tė re pas njė operacioni qė zgjati plot 36 orė nė qendrėn mjekėsore tė Universitetit tė Maryland.Tani fytyra e tij duket thuajse normale dhe ai ėshtė i gėzuar qė ecėn mes njerėzve dhe askush nuk i hedh njė shikim tė dytė.

Mė shumė se 100 mjekė punuan pėr rindėrtimin e fytyrės sė tij, tė udhėhequr nga mjeku Eduardo Rodriguez. /BS/
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:47