Ia vlen tė sakrifikohet pėr dashuri!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ia vlen tė sakrifikohet pėr dashuri!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/10/2012, 10:42Tė rinjtė shpeshherė dashurinė e nisin nė shkollė, dhe kjo dashuri lind zakonisht nė mes njė shoku dhe njė shoqeje. Megjithatė lidhja e parė midis dy adoleshentėve nuk do tė thotė gjithmonė dashuria e parė. Mirėpo nė qoftė se lidhja ėshtė e fuqishme dhe tė dy partnerėt e duan njėsoj njėri-tjetrin do gjejnė mėnyrėn nė njė moment tė caktuar tė jenė prapė bashkė. Pra njė pjesė e tė rinjve sakrifikojnė mjaft shumė pėr dashuri.

Eduarta Hasani mendon se nėse dashuria ėshtė e fortė dhe e qėndrueshme ia vlen tė sakrifikohet. Ajo ėshtė pro sakrifikimit edhe pse ende nuk ėshtė e dashuruar.

“Nuk mund tė flas shumė pėr ēėshtjen e dashurisė, sepse nuk e kam pėrjetuar ende. Mirėpo nėse do tė ishte e nevojshme unė do tė kisha sakrifikuar pėr dashurinė. Personalisht ndonjėherė mendoj se dashuria jeton pėrjetėsisht, por pėr tė mbijetuar e ka njė ēmim. Pėr ne femrat ėshtė thjeshtė tė ndjekim zemrėn qė na thėrret, kurse pėr meshkujt mjafton tė nėnshtrojnė instinktin e tyre”, shprehet ajo.

Pėr dallim nga Eduarta, Ilir Stublla mendon se sakrifica nuk bėhet pėr ēdo lloj dashurie. Ai thotė se nuk ia vlen tė sakrifikohet pėr njė dashuri qė ėshtė krijuar pėr njė lidhje interesi apo diēka tė ngjashme.

“Nėse dashuria ėshtė e dyanshme dhe e qėndrueshme atėherė ia vlen tė sakrifikohet pėrndryshe jo. Ndonjėherė mendoj se dashuria nuk jeton pėrjetėsisht, por ėshtė vetėm njė iluzion nė mendjen dhe nė ėndrrat tona. Pėr shumė njerėz dashuria nuk ėshtė e pėrjetshme dhe pėr disa tė tjerė ėshtė e tillė. Ekziston por e vėshtirė pėr ta besuar dhe e rrallė pėr ta shijuar”, thotė ai.

Iliri uron qė gjatė tėrė jetės sė tij tė ketė njė bashkėshorte tė mirė dhe tė sinqertė. “Uroj qė mos tė kem problem me tė dashurėn time, ndėrsa sa i pėrket sakrifikimit mendoj se duhet qė tė dy tė sakrifikojnė pėr njėri-tjetrin e jo kjo tė ndodhė vetėm tek meshkujt. Dashuria varet edhe nga ana e femrės, madje kam pėrshtypjen se hapin e parė duhet ta bėjnė femrat nė mėnyrė qė ta mbajnė sa mė tė fortė lidhjen e tyre tė dashurisė. Nėse njė femėr ėshtė e sinqertė dhe e menēur di ta bėjė djaloshin tė ēmendet pas saj dhe me kėtė natyrisht se krijohet njė lidhje e fortė dhe shumė e qėndrueshme”, shton ai.

Sipas Dafina Krasniqit dashuria e pėrjetshme nuk lind, ajo nuk ka fillim as mbarim, thjeshtė ėshtė njė dashuri qė nuk e di ku e ka burimin, e jo ajo qė matet me tė gjitha gjėrat qė janė pėr rreth.

“Nganjėherė situata e krijuar nė kėto rrethana tė reja na bėnė tė dyshojmė, por jo edhe tė humbim tėrėsisht besimin se ekziston. Ndėrsa nėse fitojmė bindjen se me tė vėrtetė ekziston atėherė edhe mund tė sakrifikosh”, thotė ajo. Dafina mendon se dashuria e pėrjetshme ėshtė ajo e cila i kalon kufijtė e interesave, e cila nė themelin e saj e ka besimin dhe e cila pas tė gjitha vėshtirėsive mbijeton. /zeri/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Ia vlen tė sakrifikohet pėr dashuri!

Mesazh nga Princesha... prej 1/11/2012, 15:13

une mendoj se ja vlen,kur behet fjale per nje dashuri te sinqerte nga te dyja anet,vet dashuria esht nje sakrifice po ta mendosh me mire
    Ora ėshtė 17/10/2018, 09:17