Kur nje femer ju thote “ Ti je shume i sjellshem”: Cfare kuptimi ka?!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur nje femer ju thote “ Ti je shume i sjellshem”: Cfare kuptimi ka?!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 15/10/2012, 14:13“ Kam nevoje per hapesire”, me pas rigjejme “ ti je shume I sjellshem” . Ndoshta kjo eshte nje frazat me te njohura neper bote , qe krijon medyshje ne nje lidhje dashurie . Por si mund te ndikoj ajo?Problemi eshte nje fraze kaq e vogel mund te shprehi shume gjera; sidomos kur ajo del nga goja e nje femre . Eshte e rralle ne fakt qe femrat refuzojne nje mashkull sepse eshte shume I sjellshem, term I cilli mund te sherbej per te shprehur “ mungesen e afektimit” “ mungese sigurie”, “merzitjeje “ etj, sidoqofte ato jane shume te sjellshme kur e thojne.

Kuptimi: “ Ti je shume I arsyeshem dhe I parashikueshem per mua” Per disa kur nje femer thote “ ti je shume I sjellshem “ , do te thote qe ajo deshiron nje mashkull me pak te shkathet. Ndonjehere eshte ceshtje krenarie.

Kuptimi : “ Ti je I meriztshem” “ Ti je shume I sjellshem” mund te thote shume gjeta, por ne pergjithesi do te thote “ Ti nuk me stimulon shume nga ana intelektuale” me fjale te tjera “ ti je barbon” . Por cfare mund te beni kur nje femer shpreh nje fjale te tille? Nese ju jeni 100% vetja juaj dhe nuk ndryshoni dot. Mos u mundoni te mbani qendrimin e nje te forti dhe te nje shoku jo shume te besueshem saper tu dukur me pak I sjellshem. Edhe pse kjo e fundit ka me shume shanse te kthehet kunder jush dhe kjo nuk do te tingulloj shume e sinqerte.

Kuptimi: “ Une nuk e meritoje” E gjithe bota nuk ka per zakon te shikoj sekin e kundert te bej prove xhentilese. Mbase ju jeni e frikesuar te keni nje xhentellmen. Keto lloj eksperienca mund te bejne qe ai te besoj qe nuk meritoni dike kaq te adhurueshem.

Kuptimi: “ Ti dukesh shume pasiv” Kur ajo thote qe “ Ti je shume I sjellshem” , kjo mund te thote “ une nuk jam shume I bindur qe ju jeni ambicioz , nuk jam e sigurte qe ti do te dish te mbrohesh” . Femra qe shprehet me keto fjale shqetesohet ndoshta qe mashkulli qe ka ajo perkrah nuk eshte I barabarte ne lidhje. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 02:51