Ndertohet makina mė e ulėt nė botė (video)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ndertohet makina mė e ulėt nė botė (video)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 9/10/2012, 09:43Quhet "Mirai", funksionon me gjashtė bateri dhe lartėsia e saj maksimale ėshtė prej vetėm 45,2 centimetrash nga toka

Makina mė e ulėt nė botė ėshtė ndėrtuar nga njė grup studentėsh e docentėsh gjatė kursit tė inxhinierisė automobilistike tė shkollės “Okayama Sanyo” nė Asakuchi (Japoni) dhe krejt befasisht ėshtė lejuar menjėherė edhe pėr qarkullim rrugor.

E pagėzuar si “Mirai”, qė do tė thotė “e ardhme”, funksionon me gjashtė bateri dhe lartėsia e saj maksimale ėshtė prej vetėm 45,2 centimetrash nga toka, masė qė e bėn 6 centimetra mė tė ulėt nė krahasim me modelin e mėparshėm “Flatmobile”. Ky mjet i ri nė kėtė mėnyrė ka fituar tė drejtėn e regjistrimit nė librin e Rekordeve Guinness. /ikub/
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 11:47