Shatervani i Dubait, 170 milione euro!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shatervani i Dubait, 170 milione euro!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/10/2012, 23:15Per ta bere me te kendshme atmosfere, krahas efekteve speciale te dritave eshte perfshire edhe muzika tradicionale arabe dhe muzika pop nderkombetare.

170 milione euro ka kushtuar nje shatervan ne Dubai. Keto par jane shpenzuar, mes te tjerash, ne 6.600 llamba dhe 25 projektore me ngjyra. Shatervani eshte i gjate 275 metra, ndersa uji arrin lartesi deri ne 73 metra.

Per ta bere me te kendshme atmosfere, krahas efekteve speciale te dritave eshte perfshire edhe muzika tradicionale arabe dhe muzika pop nderkombetare. infoshqip.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:36