A duhet te falim gjithcka?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A duhet te falim gjithcka?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/10/2012, 12:21Te gjithe e kemi bere kete pyetje , por ndonjehere falja nuk eshte detyrim

“ Te me ke bere keq, atehere dhe une do te bej keq” . Qe ne te duam apo jo, natyra jone na shtyn te marrim nje sjellje hakmarrese.Te falni , ndoshta te mos I pergjigjeni ofendimit me kunder-ofendim. Por kur plaga eshte e madhe, do te ishte e rendesishme qe gjerat te thuhen edhe pse na bejne te vuajne.

Te ecni perpara per te jetuar me qetesisht

Kur jemi perballe midis faljes dhe te pafalshmes, askush nuk mund ta bej : ajo shfaq jetesen dhe eksperiencen e cdo njerit . Nuk ekziston nje pergjigje , e mundur qe te zgjidhi ceshtjet , ku shume persona perballen faljen. Te gjithe ndonjehere ndjenjen e te mos falurit dhe e menaxhojme ne nje menyre tjeter , te keqen qe na ka bere tjetri.

Disa mendojne qe duhet te mesoheni me idene e te falurit, per te vazhduar jeten . Pra te tjeret nuk do te avancojne shume pa ndermarre hapin e te falurit.

Falja nuk mbyll plagen qe tjetri ka shkaktuar, por me kalimin e kohes duhet te arrini ta zevendesoni ate.Ekzistojne dhe menyra te tjera per te kthyer faqen, duke menduar se ka gjera me te keqija.

Menyre tjeter eshte qe te largoheni nga personi qe ju ka bere keq, pa dashur ti beni keq atij duke ja kthyer me te njejten monedhe.

Megjithate ajo qe vlen perpara se te falni, eshte kujdesi ndaj vetvetes. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: A duhet te falim gjithcka?

Mesazh nga Princesha... prej 10/11/2012, 16:08

Nė dashuri ėshtė e mundur tė falėsh gjithēka, por jo edhe tė harrosh.
Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: A duhet te falim gjithcka?

Mesazh nga Burrelsja prej 23/2/2013, 08:39

perderisa sme falin as un nuk fal askend per asgje edhe pse thon se tgabosh esht njerzore e tfalesh esht hyjnoree

Sponsored content

Buzqeshje Re: A duhet te falim gjithcka?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/5/2018, 12:18