Dashuri qe kthehen!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Dashuri qe kthehen!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/10/2012, 10:32Keni menduar ndonjehere per nje histori dashurie te nderprere kohe me pare?Ndodh qe nje person qe e mendonim te harruar, te rishfaqet nga e kaluara dhe te na ngaterroje jeten.

Perse perfundon nje lidhje
Lidhjet e dashurise, ashtu dhe te shoqerise, mund te mbarojne per arsye te ndryshme, por ndodh qe pengesat dhe keqkuptimet qe ne nje moment te jetes tone kane bere te paperpuetheshem dy njerez, me kalimin e kohes ato kalohen. Cdo njeri nga ne, gjate jetes, peson ndryshime te ndryshme sipas ngjarjeve, dhe shpesh historite e dashurise qe jetojme na bejne te shohim me sy tjeter partnerit e meparshem. Por duke u takuar perseri por ne kohe me te maturuar, histira mund te kete baza me te forta.

Dashurite e para
Nese nje dashuri rindizet ndodh sepse ne realitet nuk ishte shuar ose te pakten nje nder dy partneret nuk e ka kaluar fundin e kesaj historie, keshtu edhe ne distance prej vitesh eshte e mjaftueshme ti hidhni pak dru zjarrit, per ta rindezur. Kjo ndodh shpesh me dashurite e para, sepse eksperienca e pare le nje shenje e cila nuk harrohet lehte. Ja perse ndodh te bini ne rikthim.

Si te bejme te funksionoje nje dashuri e vjeter
Derisa paqja funksionon nuk eshte e nevojshme ta shohim si nje fitore personale dhe nuk duhet te jete nje menyre per ti treguar dicka vetes apo te tjereve. Takimi i ri duhet te jete nje mundesi e dyte per te qene te lumtur se bashku, dhe kjo gje mund te funksiononje. Eshte e rendesishme te mos e konsideroni lidhjen si fotokopje e lidhjes qe keni pasur ne fillim, por gabimet e meparshme te kaluara duhet te baza ku ju te ndertoni dicka te re dhe ndryshe. Para se te filloni perseri nje histori eshte mire te qartesoni konflikte qe i keni lene pezull. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:17