Udhėtime tė lodhshme? Krijohet “valixhja dembele”

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Udhėtime tė lodhshme? Krijohet “valixhja dembele”

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/10/2012, 07:51Pothuajse tė gjithė ata persona, qė udhėtojnė shpesh e ndjejnė lodhjen e mbajtjes sė valixheve nė dorė.

Pėr kėtė arsye, njė student ka arritur tė shpikė valixhen e sė ardhmes, tė etiketuar si “valixhja dembele”, e cila ka vetėm rrota dhe nuk ka dorezė mbajtėse, raporton noa.al

Nė fakt kjo valixhe mund tė cilėsohet e tillė, pasi nuk mbahet nė dorė kur udhėton dhe ėshtė si njė robot qė i shkon nga pas tė zotit.

Ende nuk ėshtė qartėsuar mėnyra sesi arrihet kjo lidhje, por pėr drejtimin e saj mjafton tė ndezėsh sinjalin e “bluetooth”, tė telefonit dhe valixhja tė ndjekė ngado qė shkon.

Kjo ėshtė njė shpikje e kohėve tė fundit, qė ėshtė transmetuar nė internet nėpėrmjet njė video, tepėr tė shikueshme.

Nėse sinjali humbet, valixhja mund tė bllokohet automatikisht dhe pronari informohet nėpėrmjet dridhjes sė telefonit tė tij.

Studenti 28-vjeēar qė ka krijuar kėtė lloj valixheje, shprehet se ende nuk ėshtė funksionale 100% dhe si pasojė ende nuk ėshtė e gatshme pėr tė dalė nė treg.

“Por ėshtė diēka qė unė dua tė zhvillojė edhe mė tej. Besoj se nė tė ardhmen, do tė jetė njė ndėr valixhet e shumta qė do tė pėrdoret nga udhėtarėt”, shprehet studenti.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:49