Vdes nė tė njėjtin avion, ku shpėtoi njė herė para shumė vitesh!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Vdes nė tė njėjtin avion, ku shpėtoi njė herė para shumė vitesh!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/10/2012, 07:47Ishte viti 1954, kur ai po fluturonte me njė avion, nė tė cilin gjetėn vdekjen babai dhe vėllai i tij, por ai vetė mundi tė mbijetonte.

Dhe tani, pas dekadash tė tėra, fati duket se i priu tė udhėtonte me tė njėjtin mjet fluturimi.

Por ky fat, nuk qe aspak i bardhė si herėn e parė, por i zi.

Pasi herėn e dytė i solli vdekjen.

Ngjarja e pazakontė mėsohet se ka ndodhur nė Australi, dhe protagonist i saj ėshtė 58-vjeēari Des Porter. /BotaSot/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 11:46