Kėtij i thonė fat…!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kėtij i thonė fat…!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/10/2012, 07:46Njė peshkatar guximtar mbijetoi pėr 26 orė nė ujėrat e ftohta tė Alaskės, pasi anija e tij u mbyt. Bėhet fjalė pėr 19 vjeēarin Ryan Harris i cili mbeti pėr shumė orė nė ujėrat e Oqeanit Paqėsor, hipur nė njė kuti plastike tė cilėn ata e pėrdornin pėr tė vėnė peshqit. Ndėrsa gjendej fare i vetėm mes madhėshtisė sė oqeanit, ai kėndonte qė t’i jepte zemėr vetes. Dhe ndihma i erdhi nga ajri duke ia shpėrblyer kurajon e treguar. Njė nga drejtuesit e ekipit tė shpėtimit qė gjendej nė helikopter tha se ėshtė njė mrekulli se si ai ka arritur tė mbijentonte.

Ndėrsa Harris thjesht u shpreh se ishte i lumtur qė mbijetoi pa u mbytur e pa marrė ndonjė hipotermi. Bashkė me tė shpėtoi edhe njė person tjetėr qė u gjet nė njė plazh, 25 milje larg qytetit Sitka nė Alaskė. /BotaSot/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 16/10/2018, 12:58