Cili profesion eshte per njerezit e ndrojtur?

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Cili profesion eshte per njerezit e ndrojtur?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/10/2012, 14:53Ju nuk jeni shume te shkathet per shkembimet me koleget tuaj, mbledhje dhe happy hour sapo dilni nga puna per shkak te ndrojtjes tuaj? Por nese ju doni nje pune qe ben vertet per personalitetin tuaj?


Programues : Eshte nje profesioni ideal per asat e informatikes qe nuk jane shume te shoqerueshem ne jeten tyre personale. Uluni mbrapa tryezes se punes duke shkruajtur instruksionet dhe kompjuterave , programuesit nuk kanenevoje per persona te tjere per te punuar.


Kontabiliste: Nuk ke nevoje per te qene I shoqerueshem per te verifikuar shifrat. Perqendrohen ne librat e tyre, kontabilistet kane nevoje per qetesi dhe perqendrim. Nje arsye e mire per te mos marre pjese ne bisede me koleget e sherbimeve te tjera.


Asistente juridik: E kunderta e avokatit qe duhet ti pergjigjet pyetjeve, keto te fundit jane ne lumtur qe I shoqerojne ato nga mbrapa ne menyre diskrete. Menaxhimin e dosieve, kerkime juridike ne bibloteka , redaktimin e raporteve dhe akteve… Roli I tyre eshte gjithashtu I nevojshme.


Grafist : Artistet nuk jane te gjithe personazhe te hapura qe duan te punojne ne ambiente festive. Sepse nje pjese e punes se tyre konsiston te mendojne dhe te imagjinojne, grafistet kane nevoje per nje ambient te qete. Nje arsye e mire per te prere shkurt diskutimet dhe pyetjet kurioze…


Teknik I studimeve klinike : Larg konsultimeve me pacientet dhe te botes , kjo lloj pune organizon dhe realizon permbledhjet dhe hyrjet e te dhenave klinike prane mjekeve kerkues . Pra ato kalojne me shumekohe koke me koke me kompjuterat qe jane nga natyra me pak llafazan. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 19:26