Per te joshur nje femer, duhen...!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Per te joshur nje femer, duhen...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/9/2012, 19:09Nese nje mashkull do te joshi nje femer, nuk mund te mos mendoje tek lulet.Banale dhe te kaluara? Aspak, mesa duket femrat nuk i rrezistojne dot luleve. Nje studim i ri frances ka konfirmuar rolit e rendesishem te luleve ne lojen e perjetshme te joshjesh mes meshkujve dhe femrave. Por e ka bere nga nje pikepamje tjeter, ate cfare simbolizojne lulet ne anen e tyre romantike tek femrat.

Femra, lule dhe dashuri, studimi francez

Kerkuesit e Universitetit te Bretanjes se Jugut, te koordinuar nga Nicolas Gueguen, permes nje kerkimi te publikuar ne revisten Psychology Press, kane treguar se sa te rendesishme jane lulet per femrat. Ne nje faze te pare, kerkuesit kane vezhguar nje kampion prej 46 femrash, dhe cdo njeres i eshte kerkuar te shoh video me meshkuj qe flisnin per veten e tyre. Por gjysma e grupit, e pa kete video te rrethuar nga lulet, ndersa gjysma tjeter ishte ne nje dhome bosh. Ne fund te testit te gjitha pjesemarreseve i eshte kerkuar te tregoje interesin per njeriun ne video dhe rezultatet ishin, 81% te cilat ishin ne dhome te mbushur me trendafila ai njeri iu duk terheqes. Kjo vjen si pasoje e aktivizimit te romantizmit tek femrat, lulet kane qene gjithmone aleat i dashurise, dhe per kete arsye femrat terhiqen me shume nga prania e luleve. Por gjithsesi, beni kujdes meshkuj te dashur mos dhuroni lule kur keni ndergjegjen jo te paster. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:20