Hoteli i shekullit te ri? Ja si mendohet te jete!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Hoteli i shekullit te ri? Ja si mendohet te jete!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/9/2012, 10:42

Hoteli i shekullit te ri? Ja si mendohet te jete! Images

Arkitekti gjerman Joachim Houser nuk e ka braktisur idene e tij per te ndertuar nje hotel nen-ujor. Ky projekt, i menduar para shume kohesh, do filloje te realizohet.

Qe prej 15 vitesh arkitekti gjerman Joachim Houser ka ėndėrruar te ndėrtojė njė hotel nen-ujor dhe te rrethuar nga ambiente argėtuese. Njė projekt ky faraonik qe mesa duket do filloje te realizohet shume shpejt. Arkitekti ka thėnė se sapo ka nėnshkruar njė kontrate me njė grup investitorėsh kineze pėr te ndėrtuar hotelin me “7 yje”, i pari ne llojin e vet. Nėse propozimi i tij do pranohet nga shteti kinez, do filloje menjėherė edhe ndėrtimi ne kėtė rajon.

Mos valle ky do jete njė projekt i papėrfunduar si Hydropolis ne Dubai? Hauser thotė: “Jo, Hydropolis ka qene njė pasion, jo njė projekt. Pėr shkak te mungesės se fondeve ai nuk ka vazhduar me punimet. Me hotelin ri gjithēka ėshtė ndryshe sepse ka 15 vite qe projektohet.” Hoteli qe pritet te krijohet, emri i te cilit ende nuk dihet do ketė njė kapacitet prej 200 personash, 140 dhoma dhe ēmimi pėr krevat do shkoje 13.000 euro nata. Pėrveēse njė hotel ndryshe, parashikohet qe ai te jete edhe akuariumi me i madh ne bote dhe do respektoje tėrėsisht mjedisin. Ne fund te 2015 pritet qe projekti te pėrfundojė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 22/7/2019, 01:31