SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Share
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Vizitor prej 27/9/2012, 12:48


Vetėm ty tė dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do tė shkruaj kėtė letėr pėr ty,ty qė zemrėn ma rėmbeve,ty qė ma ndryshove jetėn time,ty qė tė dua dhe do tė duapėr tėr jetėn.
Ndoshta me kėto fjalė nuk dot mjafton qė tė tregoj se tė dua,edhe psepėr ty po vuajaq shum, sa qė edhe letra ėshtė duke ikur nga lotėt e mi,dhe shpresoj qė njė dit tė vish dhe tmi fshish ti kta lot qė rjedhin vetėm e vetėm pėr ty.Edhe sa duhet tė pres qė ti tma falėsh dashurin tėnde,pa tė cilėn nuk mund tė jetoj, edhe sa duhet tė pres qė ti tmė thuash tė dua,jeta ėshtė e vėshtir,por edhe e bukur,por sikur tė jesh ti pran meje,ajo do tė ishte si njėpallat dashurie,nė tė cilin dot jetonim vetėm ne tė dy,si dy lule tė posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor t'vėrtet,un jetoj vetėm pėr ty,dhe nuk dua qė t'shoh me tjetrin.
Zemėr vetėm ty tė dua, po ti a mė don?
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Vizitor prej 27/9/2012, 12:51


Rri ulur pran dritares ,jasht filloi te bjer shi ,kam menduar shum per ty keto dit mund te then se me mungon shum .sa shum mendime me vijn ne kok dhe sille rrotull eshte kujtimi yt shpesh me duket se do te hysh ne der me buzqeshjen tende si te mos kishe ikur kurr . e di mir nje gje faji dhe pendimi me ndjekin . Perse ... perse nuk te thash sa shum te doja?
Sot je shum larg meje, deshiroj shum te merrja doren tende dhe te ulesha bashk me ty ,pa then asnje fjal me goj dhe te te thosha gjithcka me zemer . Ne fakt , me jep ankth kjo largesi dhe po te mundja ne ket moment do te isha ne krahun tend ,te te thosha se je shum e nendeshishme per mu dhe te adhuroj se tepermi . Edi se pse nuk te kam than asnjehere ? pergjigja eshte e thjsht ,sepse mendoj se fjalet ishin teper . Po vuaj shum qe nga ikja jote , me dhemb ne shpirt qe nuk jam afer teje ,sepse sepse nuk te thash kurr at se sa te doja , prandaj edhe sot po e shkruaj ket leter .
Kam nevoj te qaj , te shfryhem njeher e pergjithmon . sepse ,ne qoftse vazhdoj para tjeterve te dukem se jam mir ,se asgje nuk me poepukon trishtimin qe ma le ti , do tme shkatrroj qdo dit e me shum .pse nuk kthehesh tash Huh? kam nevoj per ty .. do te isha shum i lumtur po te shihja perdit parasqyrimin tim ne syt e tu , te degjoja zerin tend teksa shqipton emrin tim , te thithja ajrin qe thit ti dhe vetem me keto do te ndihesha dhe do te siguroja qe do te ndihesha i lumtur . Ne qoft se lexon ket leter , do ta shohesh se qdo fjal e shkruar ne te eshte nje lot dhe frymarrje dashurie per ty . edhe pse kam nje bindje se ndoshta keta rreshta ske per ti lexuar kurr .
Sa mir do te ishte sikur ta kisha shkruar me par ket leter , sepse nuk do te ikja kurr pa e ditur sa te doja
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Vizitor prej 27/9/2012, 12:54


Me mungon...ka kaluar vetem nje dite qe nuk te shoh dhe perseri me ka marre malli...Dje u pame vetem per gjysem ore por per mua ishte fantastike...mbi te gjitha kur me perqafove...ndjeja nje siguri te madhe midis kraheve te tua...te dua dhe nuk do pushoj kurre se theni kete fraze. Je njeriu me fantastik qe kam njohur ndonjehere je nje nga personat e vetem qe me kupton dhe me do te miren...Me mungon. Te puth fort
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Princesha... prej 7/10/2012, 18:28

Ke pyetur ndonjeher perse po te shkruaj ketu...?
Por...degjo,dua qe te gjithe ta marrin vesh ate qe une, ndiej
per ty!! Jam ketu sepse u be kohe qe je ne mendjen time,
je mendimi im i vetem, askush nuk mund te te largoje nga
mendja ime!! Je deshira ime qe nuk resht se menduari,rrezikoj
me vdekje...e di si do te te pergjigjem?? Perse duhet te resht
se menduari jeten time, personi e cila cdo dite e ben zemren
time te rrahe,perse duhet te resht se menduari ate vajze aq te
bukur, te embel, dhe te rendesishem per mua?!! E di perse??
Sepse je ti ajo qe me ben te ndjej emocione te mrekullueshme,
gje qe se ka bere ndonje tjeter deri tani. Fale teje zbulova dashurine,
faleminderit zemra ime qe me jep cdo dite, cdo gje qe vetem ti
di te me japesh...shpresoj te mos kaloj vetem vite me ty, por
te gjithe jeten time!! Je personi me i mrekullueshem qe kam njohur...
Te Dua...me shume se jeten time! Shpresoj qe kjo te mos jete
vetem nje enderr e imja, por...endrra e te dyve!! Te dua...X, Te
Dua me shume se cdo gje ne Bote..
.!!avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Arlo prej 7/10/2012, 22:55

Kam dashuruar ne menyren me te cmendur te mundshme, kam dashuruar aq fort sa qe do isha i gatshem ti jepja dhe jeten... E di fjalet thojne qe mbeten thjesht fjale, por nuk eshte keshtu. Ajo ishte arsyeja pse c'do dite zgjohesha plot lumturi. E si zgjohem sot? I lodhur, asgje s'me entuziazmon. Mbremjet mbylleshin ne menyren me perfekte te mundshme, e di prefeksioni nuk ka fund... Por mjaftonte zeri i saj, qe nata ime te behej perfekte. Netet pa te? E tani qe nuk eshte me mua? Netet mbyllen me lot, me kujtime, me endrra, me pikpyetje te medha. Ishte gjithcka doja... Ishte e embla ime, nen perqafimet e saj harroja boten... Fliste shume, pa fund, por gjithmone me zemer. Xhelozja ime qe asnjehere nuk e pranonte qe ishte i tille. Nevrikja ime, qe bertiste shume here dhe ashtu e zemeruar me perqafonte. Nuk e din se sa m'ka marre malli, shkruaj keto fjale dhe me vjen te qaj dhe te qesh njekohesisht. Lumturia ime faleminderit qe me fale kaq shume nga vetja, me kushtove kohen, me fale dashurin tende pa kushte. Faleminderit per c'do dite te bukur. Te dua dhe do te te duapergjithmone...
Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Princesha... prej 7/10/2012, 23:23


Nuk e di por sot...nuk ndihem me ajo goca e gjallerueshme, ajo...
goca trimereshe...qe luftonte kunder cdo gjeje per te te mbajtur ty,
lidhjen tone!!!...Sot, ndihem teper e dobet per te luftuar qofte edhe
kunder teje...Kunder teje sepse ti, je bere armik i vetvetes, i imi
dhe i lidhjes tone!! Ē`duhet te bej qe te mos te humbas ty, lidhjen
tone , dashurine tone?? Perse...me ve ne zgjedhje kaq te veshtira??
A e kupton se cfare po ben?! Po me kerkon te luftoj kunder teje...
Perse?? Nqs eshte ajo qe ti, deshiron po gabohesh zemra ime nuk dua
te ta jap ate kenaqesi... preferoj te largohem ne vendin me te larget qe
ti,mos te me shikosh me, preferoj te zhduk cdo mjet qe na lidh bashke,
qe mos te degjoj me per ty!!...Po, ku ta gjej guximin qe t`i bej te gjitha
keto...kur ti, je dielli i mengjeseve te mia qe me rrezet e tua me zgjon,
kur ti, je ylli i mbremjes time qe me ndricon rrugen qe eci ne erresire...
kur ti je,princi i kalter i endrrave te mia...Kur ti,je, vete jeta ime!
Te lutem...mos ma merr ate, sepse...bashke me te humbet edhe ti!
Sponsored content

Buzqeshje Re: SHKRUAJINI PERSONIT TE ZEMRES NJE LETER

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:52