Gjumė i qetė!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Gjumė i qetė!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/9/2012, 13:44Esencat eterike janė shumė tė kėndshme dhe mjet efikas, me ndihmė tė tė cilit mund tė largojmė tė gjitha shqetėsimet dhe t’i gėzohemi gjumit tė lehtė. Pėrdorini kur bėni banjė ose vendosni 2-3 pika nė njė kartopicetė dhe pastaj vendoseni nė jastėk. Mos e pėrdorni njė vaj mė shumė se dy javė, sepse nuk do tė jetė aq efikas.

Esencė kamomili, qetėson dhe ndihmon kur nuk keni gjumė tė qetė pėr shkak tė tretjes jo tė mirė tė ushqimit.

Esencė sherbele, qetėson dhe zvogėlon euforinė, por mos e pėrdorni nėse keni pėrdorur mė parė pije alkoolike, sepse kjo esencė e pėrforcon dehjen.

Esencė livande, jo vetėm qė qetėson, por ka edhe efekt pėr qetėsim tė dhimbjeve. Nėse pagjumėsia ėshtė e shpeshtė tek ju, kjo esencė ėshtė gjėja mė e mirė pėr gjumin tuaj.

Esencė borziloku, ēlodh dhe ngroh. Nė doza mė tė mėdha ėshtė mjet sedativ, qetėsues, por nė mėngjes mund tė ndjeni se e keni kokėn e rėndė, prandaj mos e zmadhoni dozėn.

Esencė anasoni, qetėson dhe i lehtėson mendimet dhe ju premton gjumė tė qetė.

Esencė trėndafili, e qetėson sistemin nervor, e zvogėlon mundimin nervor dhe e pėrmirėson humorin dhe nxit vetėbesimin. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 23:56