Njeriu qė kujton gjithēka!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njeriu qė kujton gjithēka!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/9/2012, 07:24Pėrveē ditės sė martesės dhe ditėlindjeve tė tė afėrmve, njė njeri ėshtė e vėshtirė tė mbajė mend se ēfarė ka bėrė nė ditė tė caktuara tė disa viteve mė parė, por Aurelien Hayman (nė foto) ėshtė ndryshe.

Jo vetėm qė mban mend se ēfarė ka bėrė, por ai mund tė tė thotė se ēfarė ka veshur, ēfarė ka ngrėnė dhe se si ishte koha nė ēdo ditė tė jetės sė tij qė kur ka mbushur 11 vjeē.

20-vjeēari britanik ėshtė nga tė paktėt njerėz nė botė qė vuan nga hipertimezia, njė ērregullim qė tė jep njė kujtesė shumė tė fortė. Ai mund tė thotė bisedat qė ka bėrė, programet qė ka parė nė TV dhe kėngėt qė ka dėgjuar nė ēdo ditė tė jetės sė tij.

Aurelien tha pėr ‘Daily Mail’: “Kur mbusha 14 vjeē zbulova se kujtesa ime ishte shumė e fortė edhe pse bėhej fjalė pėr detaje tė disa viteve mė parė. Mbaj mend me saktėsi se ēfarė kam bėrė gjatė njė dite tė caktuar. Mjafton qė dikush tė zgjedhė njė datė ēfarėdo dhe unė e mbaj mend tė gjithė ditėn si ka kaluar.”

Vetėm 20 persona nė tė gjithė botėn vuajnė nga hipertimezia. /BotaSot/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 08:39