10 Sėmundjet Qė Shėrohen nga Buzeqeshja!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 10 Sėmundjet Qė Shėrohen nga Buzeqeshja!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/9/2012, 18:43



E kishit menduar ndonjėherė se thjesht me njė buzėqeshje mund t’i ofroni vetes 10 tė mira qė ndikojnė pozitivisht nė shėndetin tuaj? Dhe vetėm nga diēka kaq natyrale.

JA 10 BENEFITET QE DHURON BUZEQESHJA:

1. Buzėqeshja na bėn atraktiv
2. Ndryshimet nė tė janė humori ynė
3. Buzėqeshja ėshtė ngjitėse
4. Buzėqeshja heq stresin
5. Buzėqeshja forcon sistemin tuaj imunitar
6.Buzėqeshja ul tensionin e gjakut tuaj
7. E qeshura shtyp Endorphinat, vrasėsit natyrore tė dhimbjeve dhe serotonin
8. E qeshura “heq vitet” nga fytyra juaj dhe ju bėn tė dukeni tė rinj
9. Buzėqeshja bėn tė jeni tė suksesshėm
10. E qeshura ju ndihmon nė qėndrimet tuaja pozitive./GlobiSot/



E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 20/10/2018, 00:04