Wow, kjo foto vlen rreth 100 miliard euro!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Wow, kjo foto vlen rreth 100 miliard euro!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 24/9/2012, 06:57Kjo eshte fotoja qe do jete ne kopertinen e revistes Forbes ne muajit tetor. A e dini pse vlera e saj shkon afer 100miliard eurove?

Pėr 30 vjetorin e klasifikimit te personaliteteve me te pasura te Amerikės sipas Forbes-it, kjo reviste ekonomike ka vendosur qe kopertina e muajit tetor te jete e veēante. Janė dymbėdhjetė pasaniket me te mėdhenj te Amerikės te mbledhur ne te njėjtin mjedis, pra 97 miliard dollarė ne njė vend te vetėm. Fotografia nuk ėshtė bere me qellim pėr te treguar pasuritė e tyre, por pėr te treguar se edhe pse janė miliardere tregohen bujare duke ndihmuar me lek shoqata bamirėsie apo misione ndihme. Fotoja ėshtė bere ne qershor, ne Samitin e filantropisė te organizuar nga kjo reviste. Ishin 161 miliardere ata qe morėn pjese dhe qe diskutuan pėr problemet ekonomike botėrore. Ashtu si do e shikoni edhe vete me te njohurit janė Warren Buffett, Oprah Winfrey dhe Bill Gates. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:36