E Tmerrshme! U Martua Me Kushėririn E Parė Dhe Lindi Fėmijė Me 6 Kėmbė…!

Share
avatar
Albatros
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 12/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 19029
<b>Pikėt</b> Pikėt : 37312
<b>Votat</b> Votat : 106
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nuk eshte e rendesishme te thuash ate qe mendon . Por te mendosh mire ate qe thua.

Buzqeshje E Tmerrshme! U Martua Me Kushėririn E Parė Dhe Lindi Fėmijė Me 6 Kėmbė…!

Mesazh nga Albatros prej 23/9/2012, 09:42Njė ngjarje e ēuditshme por edhe shqetėsuese i ka shkaktuar dhimbje koke mjekėve nė Pakistan.
Lindi njė fėmijė me 6 kėmbė dhe ėshtė djalė.
Djali, lindi javėn e shkuar nė rajonin jugor tė Singh tė Pakistanit dhe u transferua nė Institutin Kombėtar tė Shėndetit pėr Fėmijė nė (NICH) Karachi.
Djali ėshtė fėmija i njė gruaje qė u martua me kushėririn e saj dhe ky ėshtė fėmija e tyre e parė.Drejtori i NICH, nėnvizoi se operacioni ėshtė shumė i vėshtirė, si deh duhet tė presin qė fėmija tė rritet, me qėllim qė mjekėt tė mundėt shikojnė mė qartė se si mund tė ndėrhyjnė kirugjikalisht.
Shpenzimet e operacionit, pėr shkak tė shumė se madhe qė pėr ēiftin “kushėrinj” ėshtė astronomike, i ka marrė pėrsipėr njė organizatė filantropike. Shuma qė duhet ė disponohet e kalon shifrėn e 6.600 dollarėve amerikanė.


    Ora ėshtė 19/10/2018, 09:15