Te lumtur ne dashuri? E tregon menyra sesi ecni!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Te lumtur ne dashuri? E tregon menyra sesi ecni!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/9/2012, 23:22Te jesh i lumtur ne dashuri eshte nje "luks" qe jo te gjithe e kane. Ka njerez te cilet shtiren se jetojne marredhenie te bukur dhe te embel, shume romantike, por ne te vertet jane pak te kenaqur. Ka martesa sa per fasad, ku partneret i japin me shume rendesi statusit social se sa ndjenjave. Mund te shtireni, por e ecura juaj ju zbulon ne te vertet. Menyra se si shetisni mesa duket tregon nese nje femer eshte seksualisht e kenaqur apo jo. Edhe nje here gjuha e trupit kalon gjuhen e folur.

E ecur me kenaqesi

Lajmin se menyra e ecjes tregon kenaqesi ne dashuri, kane qene kerkuesit e Universitetit Universitą Catholique de Louvain, Institut d’itudes de la famille et de la sexualiti, Louvain-la-Neuve(Belgjik), te cilet kane drejtuar studim origjinal. Ne fakt, kane, filmuar ecjen e nje grupi te rinjsh. Mes tyre kishte persona te kenaqur me jeten e tyre seksuale dhe persona te cilet nuk ishin aq entuziast. Sigurisht, ekspertet analizuan ecjen e tyre para se te dinin detaje personale. Disa teori te psikoterapise tregojne per nje lidhje mes bllokimeve muskulare, dhe shqetesime te karakterit dhe funksionit seksual. Por si eshte kjo ecje? Eshte e lirshme dhe e lehte, levizjet jane ne harmoni dhe tregojne sensin e nje trupi te lire.

Te degjosh permireson jeten ne cift

Jane te shumta problemet qe jeta ne cift duhet te perballoje, edhe ne dhomen e gjumit. Per te kaluar disa pengesa duhet te mesojme te degjojme. Kete e tregon nje grup studiuesish neJohns Hopkins Bloomberg School of Public Health di Baltimora(USA) te cilet kane drejtuar nje studim me me shume se 3 mije student te te dy sekseve nga mosha 18 deri 26 vjec. Rezultoi se meshkujt jane me te kenaqur. Motivi? Femrat, te cilat ishin me shume te kenaqura kishin me shume vetbesim. Keshtuqe eshte mire te mesoni te degjoni veten tuaj por gjithashtu dhe deshirat e partnerit. Te besh dashuri eshte te falesh dhe tju falin,jo te merrni dhe te kerkoni. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/1/2019, 09:10