Njė tornado prej zjarri habit dhe terrorizon australianėt (VIDEO)

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Njė tornado prej zjarri habit dhe terrorizon australianėt (VIDEO)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 19/9/2012, 12:27Njė prodhues filmash ka arritur tė bėhet dėshmitar i njė prej fenomeneve mė tė rralla natyrore nė botė- njė tornado prej zjarri. Ai ka arritur tė kapė momentet e kėsaj tornadoje, qė ka befasuar dhe ka terrorizuar pėr 40 minuta australianėt.

Chris Tangey ishte nė Alice Springs dhe po kėrkonte vendet ku do tė xhironte filmin e tij tė ri. Por pasi shkoi tė ndihmonte disa punonjės tė tij, ai u pėrball me njė nga spektaklet mė tė frikshėm tė natyrės.

Tornadot e zjarrit njihen edhe si djalli i zjarrit. Zakonisht zgjasin dy minuta dhe ndodhin shumė rrallė. Por zoti Tangey thotė se zgjati 40 minuta.
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 19/10/2018, 10:00