A jam e shendoshe? Kurre mos e pyet sepse...!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A jam e shendoshe? Kurre mos e pyet sepse...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/9/2012, 18:48Ka disa pyetje qė duhet tė keni kujdes para se tė pyesni tė dashurin tuaj...

Mendon qė jam e trashė?

Ankthi i natės pėr botėn mashkullore, momenti kur e dashura e pyet nėse ėshtė e trashė. Ka vetėm njė pėrgjigje qė do tu kėnaq, tjetri do ju shkatėrrojė. E tani nėse insistoni nė sinqeritet nga ana e tij, mund tė merrni pėrgjigje qė nuk do tu pėlqejė aspak. Kėshtu qė pyesni veten nėse jeni tė pėrgatitur ta dėgjoni tė vėrtetėn.

Si ishte e dashura e mėparshme?

Femrat janė krijesa garuese. Pėr kėtė shkak janė tė opsesionuara me lidhjet e mėparshme tė tė dashurit tė tanishėm, duke u munduar tė kuptojnė me ēfarė femra ka pasur punė dhe nė pėrgjithėsi a janė mė tė mira se tė kaluarat. Nėse fillon tė debaton pėr atė se si kanė qenė dhe ēfarė kanė qenė, ai ndoshta do tė ketė qėllim mė tė mirė, por megjithatė janė gjasat e mėdha tė mbeteni tė lėnduar. Nė fund do ti vėreni se akoma ka ndjenja pėr ato, nėse hapet sė tepėrmi. Bėhuni tė sinqertė, nuk doni tė dėgjoni sinqeritet, vetėm dėshironi tė dėgjoni tė metat.


A do mė lajmėrohesh atėherė e atėherė?


Nėse filloni me urdhėra tė butė, tė cilat duhet tė jenė tė prerė tė tipit “lajmėromu atėherė”, “mė dėrgo porosi atėherė”, do tė ketė ndjenjė se po e ngulfatni. Sa mė shpesh e bėni kėtė gjė, aq mė shumė do tė ketė ndjenjė se ka punė me femėr manijak dhe tip tė njeriut qė dėshiron ta din ēdo hap tė tij. Nėse u premton qė do ju lajmėrohet, ndėrsa harron ose ka ndonjė punė atėherė ose do tė hidhėroheni ose do tė fillojė zėnka.

Si na sheh nė ardhmėri?

Dhe gjithsesi luteni tė fillon tė ju tregojė tregim pėr atė se si do tė martoheni, sa fėmijė do tė keni, ku do tė jetoni. Ėshtė fakt qė meshkujt dhe femrat ndryshe i shohin gjėrat nė njė lidhje, pėrderisa femrat planifikojnė gjithēka, meshkujt dėshirojnė qė gjėrat tė kenė rrjedhė natyrale. Ēfarė do tė sjellė ardhmėria, atė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 02:58