Kur permendet emri i tij, zemra ju rreh me shpejt!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Kur permendet emri i tij, zemra ju rreh me shpejt!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/9/2012, 07:41

 Kur permendet emri i tij, zemra ju rreh me shpejt! Images

Kjo ėshtė njėra ndėr shenjat mė tė sigurta se e keni gjetur dashurinė e jetės. Ekspertėt mendojnė se duhet pasur nė konsideratė kėtė fakt, ngase ėshtė njėri ndėr mė tė rėndėsishmit kur kemi tė bėjmė me lidhjen tuaj.

Ekspertėt qė merren me lidhjet dhe marrėdhėniet nė dashur i kanė zbuluar edhe shenjat tjera qė e vėrtetojnė dashurinė dhe sinqeritetin ndaj njė personi tjetėr:

1. Duke u bazuar nė studimet e ekspertėve, nė fazėn fillestare ēiftet shpeshherė dėshirojnė tė eksperimentojnė me aktivitete tė ndryshme. Mirėpo, porsa midis tyre tė zhvillohet besimi i ndėrsjellė, vetė fakti se ata tashmė janė sė bashku ėshtė aktiviteti mė i mirė tė cilin mund ta kujtojnė dhe kjo ju mjafton.

2. Kur ta keni gjetur personin e dashur, atėherė e keni njė ndjenjė se me tė tjerėt nuk keni pėr ēfarė tė bisedoni. Nėse jeni tė gatshėm t’i hidhni numrat e telefonit dhe adresat e personave tė bukur nga e kaluara dhe kurrė tė mos ndieni nevojė pėr tė dalė me dikė tjetėr, atėherė kjo ėshtė shenja mė e qartė se e keni gjetur dashurinė tuaj tė vėrtetė.

3. Nėse keni nevojė pėr mbėshtetje dhe pėrkrahje, atė e kėrkoni nga partneri juaj. Pėr mė shumė, ndaj tij ndiheni se mund tė jeni vetvetja. Tė jeni miqtė mė tė mirė ėshtė kyēe, ngase mund t'i ndani mendjen dhe frikėn sė bashku.

4. Kur jeni tė dashuruar mund tė rrezatoni pėrjetėsisht. Nėse mendoni se po ndiheni mirė pėr faktin se ai ėshtė nė jetėn tuaj, atėherė kjo do tė thotė se e keni gjetur dashurinė e vėrtetė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Kur permendet emri i tij, zemra ju rreh me shpejt!

Mesazh nga Princesha... prej 30/5/2014, 14:47

mos pyet me del nga vendi bam bam bam  /XXEMLA/  Kur permendet emri i tij, zemra ju rreh me shpejt! 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

    Ora ėshtė 23/7/2019, 21:45