Zbuloni 14 sekretet e saj: ajo ju urren ndonjehere...!

Share
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Zbuloni 14 sekretet e saj: ajo ju urren ndonjehere...!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 14/9/2012, 15:28Femrat janė qenie misterioze tė cilat i ruajnė sekretet shumė mirė, madje edhe nga vetja e tyre, ndėrsa nė qoftė se mendoni se nuk ka sekrete nė lidhjen tuaj, atėherė lexoni mė poshtė sekretet tė cilat femrat i ruajnė me shumė kujdes.

1. Femrat i ruajnė kujtimet nga lidhjet e mėparshme
Ndoshta partnerja juaj nuk vuan nga partneri qė ka pasur para jush, por me siguri qė ruan ndonjė letėr dashurie apo detal tjetėr nga e kaluara. Mos u shqetėsoni, sepse ato vetėm i pėrkujtojnė femrat se sa kanė pėrparuar nė jetė.

2. Partnerja juaj ndonjėherė edhe ju urren
Nuk ekziston femėr e cila kohė pas kohe nuk e urren tė dashurin e saj pėr shkak tė arsyeve tė ndryshme. Thjesht, pėr to ėshtė e natyrshme njė gjė e tillė.

3. Kontrollė
Nuk ekziston femėr e cila nuk ka dėshirė tė interesohet pėr punėt intime dhe private tė partnerit.

4. Pa dhurata?!
Kur e dashura juaj ju thotė se nuk dėshiron dhuratė pėr ditėlindje apo diēka tė ngjashme, dijeni se po ju gėnjen.

5. Kur janė vetėm, ēdo femėr ėshtė mbretėreshė
Kur partnerja juaj ėshtė vetėm nė shtėpi, ajo kėndon, kėrcen, imiton Beyoncen apo Madonnėn e kėshtu me radhė.

6. Femrat fantazojnė shumė shpesh
Ndoshta asnjėherė nuk do t’ua pranojnė kėtė, por femrat fantazojnė shumė, pa marrė parasysh se a bėhet fjalė pėr ngjarje tė rėndomta tė pėrditshme, apo pėr ndonjė moment nė krevat.

7. Fshehtėsia e dushit tė gjatė
Nė qoftė se ndonjėherė jeni pyetur se pse e dashura juaj kalon gjatė kohė nėn dush, atėherė e vėrteta ėshtė shumė e thjeshtė. Kjo pėr tė ėshtė ikja e vetme nga realiteti dhe koha kur i kushton rėndėsi vetėm vetes.

8. Femrat kalojnė shumė kohė para pasqyrės
Ato dėshirojnė ta analizojnė fytyrėn dhe trupin e tyre, madje edhe detajet mė tė vogla.

9. Emri i dytė i shopingut ėshtė obligim
Meshkujt e perceptojnė krejt ndryshe shopingun. Pėr femrat, pėrveēse ajo paraqet njė kėnaqėsi, shopingu ėshtė edhe obligim.

10. Femrat dinė tė dashurohen nė femėr tjetėr.
Ndoshta do tė befasoheni, por ndonjėherė disa femra mund tė dashurohen te ndonjė femėr tjetėr. Nuk bėhet fjalė pėr dashuri klasike, por interesim pėr stilin, sjelljet dhe mėnyra e jetesės.

11. Kur i pyesni se a ka veshur diēka tė re...
Atėherė shumica e femrave do t’ju thuan “jo”. E mė pas mund edhe tė hidhėrohen se pse nuk e keni vėrejtur fustanin e saj tė ri Smile

12. Ato dėshirojnė tė ndihen tė dėshiruar nga meshkujt
Femrave ju vjen mirė kur kanė vėmendje nga mashkulli, si dhe kur ai shpreh pasionin qė ka ndaj saj.

13. Dėshirojnė t’ju ndjekin nė Facebook
Disa femra vazhdimisht kontrollojnė profilin e partnerit tė tyre nė Facebook. Shumica e bėjnė kėtė jo nga xhelozia por nga arsyeja se dėshirojnė dėshmi se pa tė nuk funksiononi si duhet.

14. Femrave ju pėlqejnė filmat pornografik
Disa skena erotike tė cilat nuk janė tė vrazhda nuk i lėnė femrat indiferente.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 21/2/2019, 14:48