Sot shoke, e neser....pak ma afer. Si ndodhi?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sot shoke, e neser....pak ma afer. Si ndodhi?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/9/2012, 11:55Nuk ekziston personi cili ėshtė imun ndaj ndjenjave dhe emocioneve dhe qė mund t’i kontrollojė ato tėrėsisht. Kufiri mes miqėsisė dhe dashurisė ėshtė shumė i hollė, prandaj, nė qoftė se keni ndonjė shok/shoqe mė tė afėrt se partnerin tuaj, shihni se a keni kaluar nė zonėn e tradhtisė.

Tradhtia emocionale ndodh kur lejoni qė njė person tjetėr t’i plotėsojė nevojat e juaja emocionale tė cilat nė fakt duhet t’i plotėsojė partneri juaj. Kjo marrėdhėnie zakonisht fillon nė mėnyrė tė pafajshme dhe mė tutje rrezikon tė shndėrrohet nė njė tradhti “klasike”. Mbase, thuhet se ky lloj i tradhtisė ndonjėherė ėshtė mė i rrezikshėm se tradhtia “klasike”.

Mė poshtė keni shenjat tė cilat ju tregojnė se kur e keni kaluar kufirin e shoqėrisė dhe se duhet tė ndėrmerrni masa nė qoftė se dėshironi tė vazhdoni tė keni njė lidhje tė shėndoshė.

1. Takimi me shokun/shoqen e pėrjetoni me mė shumė shqetėsim sesa takimet tjera me shoqėrinė tuaj dhe me tė kaloni mė shumė kohė sesa normalisht.

2. Dėshironi tė dukeni mė bukur me qėllim qė ai/ajo ta vėrejė atė.

3. Flisni me tė pėr problemet e juaja dhe pėr marrėdhėniet e juaja me personat tjerė.

4. Ēdoherė mundoheni tė keni kėshilla dhe mendime tė veēanta kur flisni me tė.

5. Kur diēka ju mundon, sė pari dėshironi ta ndani kėtė ndjenjė me tė sesa me partnerin tuaj.

6. Fantazoni pėr atė se si ishit ndjerė po tė ishit nė lidhje me tė dhe shpeshherė gjeni veten duke dėshiruar edhe marrėdhėnie seksuale me tė.

7. Ose shumė shpesh flisni pėr kėtė person me partnerin tuaj dhe shoqėrinė, ose nuk e pėrmendni asnjėherė me qėllim qė tė mos zbulohen ndjenjat e juaja pėr tė.

8. Nuk mund tė flisni me partnerin tuaj nė lidhje me marrėdhėnien tuaj me kėtė person, pasi qė jeni tė vetėdijshėm se kjo marrėdhėnie ėshtė jonormale.

Dhe nė fund, nuk do tė thotė se tradhtia emocionale mund tė shndėrrohet nė njė tradhti reale klasike, por kufiri mes miqėsisė dhe dashurisė nė kėto raste ėshtė shumė i hollė.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Re: Sot shoke, e neser....pak ma afer. Si ndodhi?

Mesazh nga Vizitor prej 5/9/2012, 17:52

Mua me pelqen me shum nese je shok madje e njeff me mir esht ide shum e mir per nje person te cilin do te jetosh nje jet te ter

Burrelsja
ViP Nė B'SH ☆
☆ ViP Nė B'SH ☆

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 21/02/2013
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 1418
<b>Pikėt</b> Pikėt : 2783
<b>Votat</b> Votat : 21

Buzqeshje Re: Sot shoke, e neser....pak ma afer. Si ndodhi?

Mesazh nga Burrelsja prej 24/2/2013, 12:09

2. Dėshironi tė dukeni mė bukur me qėllim qė ai/ajo ta vėrejė atė.
me mir shoh sesa te dashur pasi po tmerret vesh e verteta nje zot e di se cdo ndodh pastaj

Sponsored content

Buzqeshje Re: Sot shoke, e neser....pak ma afer. Si ndodhi?

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 21/6/2018, 06:12