Ja se ēfare do te beje per ju nese me te vertete ju do!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Ja se ēfare do te beje per ju nese me te vertete ju do!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/9/2012, 16:05Dallimi mė kryesor mes meshkujve dhe femrave qėndron aty se shumica e meshkujve e shfaqin dashurinė nėpėrmjet tė veprave, e rrallėherė nėpėrmjet fjalėve

Ėshtė i njohur fakti se meshkujt dhe femrat janė tė ndryshėm dhe njė ndėr dallimi mė kryesor mes tyre qėndron aty se shumica e meshkujve e shfaqin dashurinė nėpėrmjet tė veprave, e rrallėherė nėpėrmjet fjalėve.

Ky dallim mund t’ju shkaktojė shumė probleme femrave, pasi qė ato nuk e kuptojnė natyrėn e meshkujve dhe mėnyrėn e tyre tė tė shprehurit e ndjenjave. Mė poshtė keni disa mėnyra nėpėrmjet tė cilave mashkulli shpreh dashurinė ndaj jush.

1. Nuk shpenzon para nė gjėra luksoze pasi qė mendon se janė shumė tė shtrenjta, mirėpo di t’ju dhurojė dhurata shumė tė vlefshme pėr raste tė veēanta.

2. Nuk inicon marrėdhėnie seksuale nė qoftė se sheh se sa tė lodhura jeni.

3. Nuk i pengon se e pėrdorni kompjuterin e tij, sepse nuk ka se ēfarė tė fshehė.

4. Mendon se jeni e lezetshme edhe kur e teproni me ndonjė gjė.

5. Mban mend tė gjitha gjėrat qė ia keni thėnė.

6. Kur udhėton nė ndonjė udhėtim zyrtar, dėshiron t’ju marrė edhe juve me vete.

7. Nuk lejon qė tė pastroni shtėpinė vetėm ju, ēdoherė ju ndihmon pėr ta bėrė atė.

8. Pėr tė jeni e bukur edhe pa grim.

9. Bėhet xheloz kur flisni me meshkuj tė tjerė.

10. Mban fotografitė tuaja.

11. Kur grindeni, kėrkon falje kur gabon.

12. Vazhdimisht ju jep komplimente.

13. Asnjėherė nuk ju thotė se jeni shėndoshur, edhe nėse ajo ėshtė e vėrteta.

14. I mban mend kėngėt e juaja tė preferuara.

15. Asnjėherė nuk harron ditėlindjen tuaj, pėrvjetorėt dhe datat tjera tė rėndėsishme pėr ju.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/10/2018, 10:21