Zvicer-Shqiperi, Fansat e kombetares: “Lucerne do te ngjyroset Kuq e Zi

Anonymous
Vizitor
Vizitor

Buzqeshje Zvicer-Shqiperi, Fansat e kombetares: “Lucerne do te ngjyroset Kuq e Zi

Mesazh nga Vizitor prej 29/8/2012, 19:07

 Zvicer-Shqiperi, Fansat e kombetares: “Lucerne do te ngjyroset Kuq e Zi Shqiperi-zvicer
Ndeshja e 11 shtatorit Zvicer-Shqiperi, ne kuader te eliminatoreve per Kampionatin Boteror “Brazil 2014”, ka zgjuar interesim te jashtezakonshem. Grupi me i madh i tifozeve te kombetares shqiptare te futbollit, “Tifozat Kuq e Zi”, pohojne se jane ne fazen e fundit te permbylljes se organizimit per kete ndeshje.

Flakeron Abazi, perfaqesues nga Prishtina i “Tifozave Kuq e Zi”, i cili eshte njeri nga organizatoret e udhetimit per ndeshjen e kuqezinjve ne Lucerne te Zvicres, tregon per asport.info detajet e organizimit.

“ Duke pare interesimin e madh, “Tifozat Kuq e Zi” do te organizojne udhetim me autobus nga Prishtina dhe Tirana, per ne Lucerne”, tha Abazi.
Tifozet do te nisen nga Prishtina e Tirana ne daten 9 shtator, drejt Zvicres, ku me date 11 shtator do te zhvillohet ndeshja. Cmimi per kete udhetim eshte 270 euro, ne te cilin pervec transportit vajtje-ardhje perfshihen edhe 2 net fjetje ne hotel dhe bileta e ndeshjes. “Rreth 1200 bileta kane tashme ne dispozicion “Tifozat Kuq e Zi”, por numri i te interesuarve eshte shume here me i madh, dhe per kete kemi vendosur qe deri me date 30 gusht te behet rezervimi i udhetimit dhe i biletave, ndryshe me shume keqardhje, pas kesaj date nuk do te mund t’u pergjigjemi pozitivisht kerkesave te tifozeve tane”, tha Abazi.

Se sa seriozisht po merren me kete organizim, tregon fakti se “Tifozat Kuq e Zi” nepermjet perfaqesuesve te tyre ne Zvicer kane zhvilluar nje sere takimesh me autoritetet zvicerane rreth akomodimit te tifozeve shqiptare dhe sigurise qe ata do te kene gjate qendrimit te tyre ne Lucerne. Ne lidhje me koreografine e ndeshjes, Abazi nuk ka dashur te flase shume, duke thene se do ta ruajne si surprize. “Nje gje eshte e sigurt, Lucerne me 11 shtator do te kete vetem dy ngjyra, Kuq e Zi”,

    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:03