18-vjeēari shqiptar i bashkohet Juventusit

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : 18-vjeēari shqiptar i bashkohet Juventusit  2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje 18-vjeēari shqiptar i bashkohet Juventusit

Mesazh nga Arlo prej 26/8/2012, 14:42

18-vjeēari shqiptar i bashkohet Juventusit  Elvis-Kabashi

Klubi i Juventusit formalizoi marrjen hua tė 18-vjeēarit shqiptar, Elvis Kabashi, nga skuadra e tė rinjve tė Empolit.

Nė mjediset sportive fillimisht flitej pėr njė blerje, madje nė media qarkulloi shifra prej 1,8 milionė eurosh pėr mesfushorin e ri shqiptar, shifėr e pakonfirmuar, por dhe e papėrgėnjeshtruar deri tani.

Elvis Kabashi, megjithė moshėn e re, ka lindur nė shkurt tė vitit 1994, ėshtė shquar pėr fizikun e fuqishėm dhe teknikėn e lartė.

Specialistėt vėnė nė dukje njė karakteristikė tė veēantė nė fushen e lojės: megjithėse ėshtė mėngjėrash, Elvis Kabashi luan shumė mirė edhe me kėmben e djathtė.

Ai ėshtė i aktivizuar me skuadrėn kombėtare shqiptare tė U-19. Jo rrallė ate e kane krahasuar me lojtarin e kombėtares italiane De Rossi, pėr aftėsinė e tij nė mbulimin e disa roleve si nė fazėn sulmuese ashtu edhe nė atė mbrojtėse.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:31