Francė, proces gjyqėsor ndaj Ribery-Benzema

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Francė, proces gjyqėsor ndaj Ribery-Benzema 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Francė, proces gjyqėsor ndaj Ribery-Benzema

Mesazh nga Arlo prej 16/8/2012, 01:02

Francė, proces gjyqėsor ndaj Ribery-Benzema Riberybenzema

Dy yje tė kombėtares franceze, Franck Ribery dhe Karim Benzema, do tė pėrballen me njė proces gjyqėsor nė lidhje me akuzat e marrėdhėnieve seksuale me njė <fjalor banal kujdes>ė minorene.

Njė prokuror nė Paris theksoi se ata duhet tė gjykohen sė bashku me shtatė persona tė tjerė, nė skandalin e bėrė publik pak pėrpara pjesėmarrjes sė skuadrės nė Botėrorin e 2010-s.

Tė dy futbollistėt mohojnė akuzat, ndėrsa prostituta e pėrfshirė, Zahia Dehar, ka pranuar se nuk i kishte thėnė futbollistėve se ajo ishte 16 vjeē kur u njoh me ta.

Nė njė deklaratė, skuadra e Ribery, Bayern Munchen, ka shprehur se i jep tė gjithė pėrkrahjen dhe mbėshtetin e tij futbollistit.

Avokatja e mesfushorit, Sophie Bottai, deklaroi nė “Agence France Presse” se ishte e “befasuar nga vendimi i gjykatės pėr tė nisur njė proces”, sidomos pasi njė gjykatės i mėparshėm nuk kishte vlerėsuar provat si tė mjaftueshme pėr tė ngarkuar dy yjet e futbollit francez me akuza.

Marrėdhėniet seksuale me minorene (15-18 vjeē), dėnohen nė Francė si njė vepėr penale, deri nė tre vjet heqje lirie apo njė gjobė maksimale prej 45 mijė eurosh.

Pėrfaqėsuesja ligjore e Karim Benzema, sulmuesit tė Realit tė Madridit, theksoi se klienti i saj ishte i pafajshėm dhe se do tė jepte pėr kėtė shpjegimet e tij pėrpara njė gjykate.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

    Ora ėshtė 25/8/2019, 04:29