Messi: Nuk kam njė duel me Ronaldon

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Messi: Nuk kam njė duel me Ronaldon 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Messi: Nuk kam njė duel me Ronaldon

Mesazh nga Arlo prej 16/8/2012, 01:00

Messi: Nuk kam njė duel me Ronaldon Ronaldomessi

Sulmuesi i Barcelonės, Lionel Messi, theksoi nė njė intervistė pėr tė pėrditshmen argjentinase “Ole” se ndien vetėm respekt ndaj Cristiano Ronaldos, por shtoi se nuk ka asnjė marrėdhėnie apo rivalitet me tė.

“Ronaldon e respetoj si njė futbollist tė madh, por nuk kam asnjė raport me tė dhe pothuajse me asnjė futbollist tjetėr jashtė Barcelonės. Shihemi vetėm nė fushė. Tė vetmit me tė cilėt ruaj kontakte janė shokėt e mi nė skuadėr apo ata tek Argjentina”, komentoi 25-vjeēari.

“Me tė nuk ka asnjė lloj lufte nė distancė. Gjithēka qė ka mes nesh ėshtė njė betejė mediatike, e ndezur nga shtypi, por nuk ka pasur dhe s’mund tė ketė ndonjėherė njė duel mes meje dhe tij. Asnjėherė nuk jam ndeshur kundėr Cristianos. Pėrpiqem vetėm tė bėj punėn time, me shpresėn qė gjėrat tė mė dalin mirė dhe tė fitoj tituj me Barcelonėn e perfaqesuesen”.

I pyetur se ēfarė ndien kur Cristiano Ronaldon e ngacmojnė duke thirrur “Messi, Messi” nėpėr stadiume, argjentinasi tha: “Nuk ndiej asgjė. Ndihem i lumtur pėr mėnyrėn se si mė trajtojnė mua njerėzit nė ēdo stadium qė jam, por edhe nėse tifozėt tė vendosen kundėr, jam i vetėdijshėm qė nuk mund tė bėsh asgjė kundėr kėsaj”.

Tre herė fituesi i Topit tė Artė, nė fund tė intervistės shprehu dėshirėn qė kėtė trofe, ta fitojė nė fund tė vitit njė prej dy shokėve tė tij tek Barēa, Xavi ose Iniesta. “Kėtė vit kanė bėrė shumė gjėra si duhet dhe udhėhoqėn Spanjėn nė suksesin e dytė nė Europian, pas atij tė botėrorit. Cristiano gjithashtu ėshtė njė futbollist i madh dhe mund ta fitojė, ashtu si Casillas, por unė personalisht uroj qė suksesi t’i pėrkasė njėrit midis Xavi ose Iniestas”.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

    Ora ėshtė 22/8/2019, 00:41