Juventus fiton Superkupėn e Italisė

Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Juventus fiton Superkupėn e Italisė 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Juventus fiton Superkupėn e Italisė

Mesazh nga Arlo prej 12/8/2012, 00:31

Juventus fiton Superkupėn e Italisė Juventus-pekin

Juventusi ka ngritur nė Pekin trofeun e parė tė sezonit qė ėshtė Superkupa e Italisė.

Kampionėt e italisė mundėn 4-2 Napolin me kohė shtesė, nė njė ndeshje intensive ku ėshtė parė gjithcka, nga golat e mrekullueshėm, tek gabimet nė mbrojtje dhe kartonat e kuq, tė gjithė nga rradhėt e Napolit.

Gjithėsesi ishte Juventusi qė bėri ndeshjen qė nga fillimi dhe gjithēka nė pėrfundim duke e merituar. Golit tė Kavanit dhe Pandev iu pėrgjigjen Asamoa, Vidal, autogoli i Maxhos dhe Vuēiniē.

Nė total, finalja e Superkupės sė Italisė u karakterizua nga 6 gola dhe 11 kartona, shifra ndaj tė cilave nuk munguan polemikat, duke i dhėnė shenjėn e parė tė gjtihėve se nė Itali futbolli ka filluar.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

    Ora ėshtė 24/6/2019, 11:18