10 shenja tė qarta se ai ēmendet pas jush!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje 10 shenja tė qarta se ai ēmendet pas jush!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/7/2012, 13:51Nganjėherė pėr tė gjithė neve do tė ishte i mirėseardhur shkopi magjik, nė mėnyrė qė ta kuptojmė se ēfarė po i sillet nėpėr kokė tė pėrzgjedhurit tonė.

Por, marrė parasysh se ne vetėm mund tė qėllojmė, sidomos nė fillimin e lidhjes, nuk mbetet asgjė tjetėr pos tė dekodojmė sjelljet e tij dhe ta zbulojmė nėse jeni goditur nga shigjeta e Kupidit.

10 shenja tė qarta se ai ēmendet pas jush

1. Ju buzėqesh. Dhe kėtė jo vetėm kur dėshiron tė pėrfitojė diēka nga ju.
2. Me juve bisedon gjatė, madje shumė gjatė. Zakonisht pjesėtarėt e gjinisė mashkullore nuk flasin shumė, derisa nuk gjejnė dikė pas sė
cilės janė dashuruar.
3. Ju ledhaton. Kur njė mashkull nuk pėlqen njė femėr, nuk i pėlqen prekja e saj. Kur ai ta bėjė njė gjė tė tillė, atėherė gjėrat janė krejt ndryshe, ju dashuron.
4. Interesohet pėr juve sinqerisht. Dėshiron tė dijė gjithēka pėr juve, ēfarė ju pėlqen, ēfarė
nuk ju pėlqen, ushqimin tuaj tė preferuar, ēfarė ju intereson.
5. Me juve gjithēka e ka mė tė lehtė. Bėn gjithēka, vetėm e vetėm tė jetė me juve dhe t'ju bėjė tė lumtur.
6. Pėlqen mangėsitė tuaja. Tė gjitha mangėsitė tuaja, tė cilat ju edhe nuk dėshironi t'i theksoni, pėr tė janė tė ėmbla. Pėr tė jeni e bukur, ashtu si jeni.
7. Mendoni njėsoj, dėshirat i keni tė njėjta, e kur jeni sė bashku gjithēka sillet rreth juve, madje edhe bota.
8. Pėlqen ta kalojė kohėn me juve. Pa marrė parasysh se ēfarė bėni, vetėm tė jeni sė bashku.
9. Ėshtė i gatshėm nė kompromise. Natyrisht, nganjėherė qė tė dy keni dėshirat dhe kėrkesat tuaja, por pėrnjėherė ėshtė nė gjendje tė heqė dorė nga gjėrat, tė cilat dikur pėr tė ishin mė tė rėndėsishme sesa kushdo tjetėr.
10. Planifikon tė ardhmen. Nėse vėreni se po bėn plane pėr tė ardhmen, e nė ato plane jeni tė pėrfshirė edhe ju, atėherė me siguri se ju ka goditur shigjeta e Kupidit.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 23/6/2018, 19:46