Prirja per te falur eshte prirje femerore!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Prirja per te falur eshte prirje femerore!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/7/2012, 12:54Nė shtatė studime tė ndryshme nga viti 1998 ėshtė vėrtetuar se, krahas shumė ndryshimeve qė ekzistojnė mes dy gjinive ata dallojnė edhe nė aftėsinė pėr tė falur.

Meshkujt kanė mė shumė vėshtirėsi pėr tė kėrkuar falje dhe janė mė shumė hakmarrės kundrejt seksit tjetėr.

Sipas psikologėve, kjo lidhet me minimumin e nivelit tė prekshmėrisė qė kanė meshkujt nė krahasim me femrat.

Argumenti psikologjik qė mbėshtet prirjen femėrore pėr tė falur lidhet gjithashtu me faktin se toleranca qė i karakterizon femrat mund tė jetė pasojė e faktit qė ato kanė qenė tė mėsuara qė nė fėmijėri ta vėnė veten nė rolin e tjetrit duke zhvilluar kėshtu prekshmėrinė. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 26/5/2018, 02:02