A ka dalur jashte mode romanticiteti?

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A ka dalur jashte mode romanticiteti?

Mesazh nga LePuRuShJa prej 25/6/2012, 17:54Kush e ka thene qe duke ofruar lule ose duke shikuar nje drame ne cift eshte dicka e shkuar? Ne kundershtim e nje ideje e marre romanticiteti eshte prane francezeve.

Me afimin e veres, nje studim raporton mbi jeten ne dashuri te francezeve, Ateher qe shumica e cifteve, kane perfituar nga pushimet per tu clodhur dhe per te ndjetur me shume bashke duke u larguar nga jeta e perditshme.

sipas nje studimi i koheve te fundit, i ka kushtuar vemendje, mbi kujdesjet e francezeve kur behet fjale per te gjetur njeriun ideal. Nese SMS dhe ceshtjet sociale kane ndryshuar kosdin , duket shume qarte qe francezet kujdesen per keto gjera te vogla...

Nese fizika eshte sigurisht nje element joshjeje, ajo eshte e vetmja... Miresa dhe humori jane te dy vlera te cmuara nga femrat ... por gjithashtu dhe nga meshkujt.

Nje tjeter perfundim i ketij studimin, sjell vendin qe lidh francezet me romanticitetin. Ndonjehere i veleresuar " banal", romanticiteti eshte i pasuruar me joshje per 82% te personave te anketuar.Por ka edhe nga ata qe kane vujatur tashme qe partneri nuk dhe aq romantik per ta (65%).

Romantizmi Kesako?
Te dhurosh lule, te thoni fjale te embla, te organizoni nje darke ne cift etj.. Eshte imazhi nuk duhen idealizuar, por asnjerit nuk i pelqen te mendojne qe gjerat me te rendesishme te kodit te joshjes kane ndryshuar. /ikub/E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 18/6/2018, 22:47