Keshilla per nje dashuri te suksesshme!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Keshilla per nje dashuri te suksesshme!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 22/6/2012, 16:10



Gjysem ore vetmi


Pa kalim tė pėrbashkėt tė kohės kualitative lidhja juaj nuk do tė mbijetojė. Ēdo mbrėmje ndani sė paku gjysmė ore pėr bisedė, pėrqafim ose rrini tė shtrirė nė qetėsi. Nėse obligimet e ditės nuk ua lejojnė njė gjė tė tillė, njė herė nė muaj shkoni diku vetėm ju tė dy.

Mos ja zini fymen


Mbani njė ekuilibėr mes nevojės pėr tė dhe dėshirės qė bėjeni e pavarur. I tregoni partnerit se sa keni nevojė pėr tė, por mos i hipni nė qafė, sepse do ta ketė pėrshtypjen se ėshtė i zėnė nė kurth.

Shtyni qe te ju admiroj


Mos pritni komplimente, por thoni diēka tė bukur pėr veten tuaj dhe nė mėnyrė diskrete kėrkoni nga ai qė tė pajtohet me tė. Nė fund do tė fillojė tė vėrejė se sa e bukur jeni ose si jeni rregulluar dhe nė mėnyrė spontane do tė ju japė komplimente.

I tregoni cafre ju pelqen


Kur jeni nė shtrat, mos hezitoni ti tregoni se ēfarė ju pėlqen. Vėshtirė se do tė ju kėnaqė nėse nuk i ndihmoni. Mos keni turp sepse me tė nuk do tė arrini asgjė. Do tė bėheni e frustruar, ndėrsa njė gjė e tillė nuk ėshtė e mirė pėr lidhjen.

Lavderojeni


Edhe meshkujve u pėlqejnė komplimentet, shikimet plor admirim dhe ndonjė buzėqeshje e ėmbėl. Ia ofroni kėto dhe do ta shihni se si kjo nė mėnyrė pozitive do tė reflektohet nė lidhjen tuaj. Do tė jetė nė humor mė tė mirė, ndėrsa kjo do tė jetė e dobishme edhe pėr ju.

Injoroni mangesit

Femrave shpesh pas njė kohe tė caktuar fillojnė t’u pengojnė gjėra tė imėta te partnerėt e tyre tė cilat nė fillim as qė i kishin vėrejtur ose madje edhe i kishin tėrhequr. Kur tė ketė kaluar entuziazmi, mėsoni ta doni me tė gjitha mangėsitė dhe virtytet e tij.

Mos e fshin paknaqesin


Pakėnaqėsia e fshehur e prishė secilėn lidhje. Pėr kėtė arsye, nėse diēka ju pengon, duhet ta thoni menjėherė. Mos e shtyni bisedėn pėr nesėr, sepse nė fund do tė shpėrthejė tėrbimi. Pasi qė do tė jeni nxehur do tė thoni diēka tė cilėn edhe nuk e mendoni, pėr tė cilėn mė vonė do tė pendoheni.

Mos e kritikoni


Denimi dhe kritika nuk janė tė nevojshme. Ėshtė shumė mė mirė qė ta lavdėroni kur tė ketė bėrė diēka mirė. Nė vend se ta kritikoni secilėn herė kur harron ta vendosė gotėn nė lavaman ose kur harron qė tė vendosė rrobat e palara nė banjė, lavdėrojeni secilėn herė qė bėn diēka tė dobishme.

Zgjoni pasionin


Mos lejoni qė tė shuhet jeta juaj seksuale. Sapo ta vėreni se “nuk ėshtė mė siē ka qenė dikur”, informohuni pse ka ndodhur kjo dhe menjėherė merrni masa qė ta gjallėroni sėrish pasionin. Duhet ta mundni stresin, lodhjen dhe humorin e keq dhe krijojeni njė mjedis romantik i cili do tė ju ndihmojė qė gjėrat tė jenė sėrish si dikur.

Lereni vetem

Duhet ta dini se edhe meshkujt nganjėherė mund tė pėrfshihen nga emocionet e forta. Pėr fat tė mirė, ata shumė mė shpejt i kthehen normales. Nėse ėshtė i hidhėruar, i pikėlluar ose i brengosur, do t’i mjaftojė gjysmė ore qėndrimi nė vetmi pėr t’u kthyer dhe tė jetė sėrish ai vjetri.

Nje zenk,pese puthje

Sipas studimeve mė tė reja tė psikologėve, pėr fshirjen e njė pėrvoje negative nevojiten pesė pozitive. Pėr kėtė arsye, pas secilės fjalė tė vrazhdė i thoni pesė komplimente dhe pas secilės zėnkė pėrqafohuni pesė herė. Kurrė mos shkoni nė shtrat pa puthje edhe nėse paraprakisht jeni grindur.

Mos u inatosni


Mėsohuni qė tė negocioni dhe tė bėni lėshime. Ndoshta nė fėmijėri jeni mėsuar qė tė gjithė t’ua lėshojnė rrugėn dhe qė ēdo gjė tė bėhet sipas dėshirės suaj, por nė lidhje gjėrat nuk funksionojnė ashtu. Negocioni pėr gjithēka qė me tė vėrtetė e keni pėr zemėr dhe lėshoni pe nganjėherė edhe kur keni tė drejtė. /ikub/



E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 10/12/2018, 03:29