Sinan Hoxha - Loēk e Zemėr (Teksti kėngės)

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Sinan Hoxha - Loēk e Zemėr (Teksti kėngės)

Mesazh nga LePuRuShJa prej 29/5/2012, 15:50

@ @

Pėr shtatė ditė sa i ka java,
shtratin veē me ty e n'dava,
nga mėngjesi deri nė mbrėmje,
e kamė puthė veē buzėn tėnde.

Ti nuk je e dyta,
as nuk je e treta,
unė ty t'garantojė,
je e vėrteta.

Ti e dinė ma mirė,
se si shuhet maraku,
afėr teje zemėr,
mė vlonė gjaku.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr.

Zemėr paskam qėnė i vdekur,
deri sa nuk tė kamė prekur,
atė ēast ndryshova tepėr,
t'kisha ty dhe askėnd tjetėr.

Ti nuk je e dyta,
as nuk je e treta,
unė ty t'garantoj,
je e vėrteta.

Ti e dinė ma mirė,
se si shuhet maraku,
afėr teje zemėr,
mė vlonė gjaku.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr.

Kalle zemėr mos ta nie,
kalle sonte jamė me tye,
tė kamė ty e nuk du tjetėr,
tė kamė loēkė e mė ke zemėr!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/6/2019, 03:44