Shkruani diēka tė bukur..!!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/5/2012, 19:13

First topic message reminder :

Janė 3 vendet mė me vlerė nė kėtė botė :

1: Vendi mė i bukur ėshtė tė jeshė nė zemrėn e dikujt.
2: Vendi mė i sigurtė ėshtė tė jeshė nė lutjet e dikujt.
3: Vendi mė komod ėshtė tė jeshė nė mendjen e dikujt....!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 26/11/2012, 23:09

Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 Images

E di ēdo tė thotė tė keshė larg dikė? Tė mendoshė 24 orė ēfarė bėnė, tė keshė frikė mos i ndodhė gjė, tė lutesh pėr tė ēdo ditė, tė qashė, tė qeshėsh duke kujtuar batutat, tė rrishė netėve pa gjumė duke folur e ėndėrruar tė ardhmen me tė, tė presėsh me padurimė ta pėrqafoshė ta puthėsh, ta ndjeshė! Ti qė mundesh tė jeshė me tė, vlerėsoje, sepse njė ditė kur tė jetė larg, do tė tė mungojė aq shumė saqė do doje tė ktheje kohėn pėr tė dėgjuar qoftė edhe njėherė atė frymėmarrje aq tė njohur! Ti nuk e ke idenė ēdo tė thotė tė duash e tė ndajnė kilomentrat, ti nuk e di ēdo tė tė thotė, tė tė mungojė dikushė! Ti e ke afėr, e ndjenė e shehė, e puthė dhe e hedhė tutje! Mbaje fortė sa e ke tėndin, e nė e do vėrtet, mos e lėrė kurrė tė ikė! Sepse ai qė ikėn njėherė, nuk do kthehet mė kurrė, tė paktėn jo i njejti! Mbroje dashurinė, mbroje sa e ke!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 28/11/2012, 18:21

Njė kėngė mund tė krijoj njė moment...
Njė lule me aromėn e saj mund tė zgjojė gjumin
Njė pemė mund tė jetė fillimi i njė pylli
Njė zog mund tė njoftojė pranverėn.
Njė takim mund tė shkėlqejė ditėn .
Njė buzėqeshje mund tė jetė fillimi i n
jė miqėsie .
Njė miqėsi mund tė ndryshojė botėn.
Njė yll mund tė drejtojė njė anije nė det.
Njė fjalė mund tė nisė ēdo lutje .
Njė rreze dielli mund tė ndriēojė njė dhomė .
Njė qiri mund tė ndriēojė errėsirėn .
Njė e qeshur mund tė joshė humorin tonė .
Njė pikė mund tė jetė fillimi i njė udhėtimi .
Njė shpresė ngre peshė shpirtin .
Njė prekje dore mund tė tregojė kujdes .
Njė zė mund tė flasė menēurisht .
Njė zemėr mund tė njohė tė vėrtetėn .
Njė dashuri mund tė dhurojė njė jetė .
Njė jetė mund tė bėjė ndryshimin,
Por ēdo gjė varet nga ne ...syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/11/2012, 18:31

Lėri mėnjanė llogaritė dhe shifrat .
Arrin tė thuash sa dashuri ke pėrbrenda ? Njė kile ? Njė litėr ?
Nuk e di , ė ?
Epo atėherė lėre fare matematikėn .
Krijo atė qė nuk ėshtė .
Sepse ajo qė ekziston ėshtė e tė gjithve .
Por nėse arrin tė gjesh atė qė nuk ėshtė , eh , atėherė ke diēka vetėm tėnden .
Dhe nėse dikush sheh atė qė sheh ti , epo , atėherė ke gjetur dikė qė tė pėrjeton .
Mos e lėr tė tė ikė . Ndaloje ! Pėrjetoje ! Shkruaje !
Historitė janė si njerėzit . Nuk janė bėrė pėr tė qėndruar vetėm .
Diku nė botė ėshtė dikush qė jeton njė histori qė pasqyrohet nė tėnden .
Shiko pėrreth !
Ai dikush nuk ėshtė aq larg prej teje .
Ėshtė gjysma tjetėr e librit .
Mos humb kohė tė shkruash faqe tė tjera... Kėrkoje !
Vazhdimin do ta shkruani sėbashku .
Sepse nuk ka asgjė mė tė arrirė se sa dy histori qė thurin njėra tjetrėn ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 28/11/2012, 18:43

Jam ketu.Te dua.Do te kujdesem per ty kurr rri naten duke qare , do te rri me ty.Nese ke nevoj per ilace perseri do te shkoj e te ta bleje.Do te dua pavaresishte kesaj,Do te te dua perseri.Nuk ka per te ndodhur asgje qe ti te humbasesh dashurine time.Do te te mbroje edhe kur te jesh duke vdekur, edhe kure te vdesesh une Prap do te te mbroj.Une jam me i fort se depresioni dhe jam me i zoti se vetmia dhe asgje nuk do tja dal mbi mua ! ♥syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/11/2012, 19:04

E vėrteta e madhe ėshtė shpirti i jetės dhe jeta e shpirtit, sekreti i botės dhe bota e sekreteve, bukuria e dynjasė dhe dynjaja e bukurive, drita e rrugės dhe rruga e dritės. Eshtė oazi i shkretėtirės, ylli i natės, udhėrrėfyesi i tė humburit, miku i tė huajit, qetėsuesi i tė tremburit, freri i tė fortit dhe forca e tė dobėtit…E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Princesha... prej 28/11/2012, 19:18

Mos i beso atij qė nuk e njeh, derisa ta njohėsh.
Mos i beso atij qė e njeh, derisa ta testosh.
Mos ia dhuro gjithė besimin atij qė e njeh, derisa ta vėrtetosh.
Pas kėsaj, mes teje dhe atij mund tė bėsh gjėra personale, por asnjėherė mos ia shfaq tė gjitha sekretet e tua.
Jeta nė tė shumtėn e rasteve vjen nė tė kundėrtėn e asaj qė e paramendojmė....Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 28/11/2012, 19:33

Nga tė gjithė njerėzit qė do tė njohėsh nė jetė, vetja jote ėshtė e vetmja qė nuk do tė largohet prej teje apo tė humbasė. Pėr pyetjet e jetės tėnde, ti je e vetmja pėrgjigjie e tyre. Pėr problemet e jetės tėnde, ti je e vetmja zgjidhje...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 2/12/2012, 00:04

E perqafova fort, sepse i dua shume perqafimet dhe mbi te gjitha dua shume ate!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 2/12/2012, 00:10

Me beso.Jam e zonja e vetes. Mund te eci perpara,jam e forte. Por do doja ta beje kete rruge me ty,qofte edhe per pak minutasyte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 2/12/2012, 00:44

Mjafton te te lendojne nje here per te mos besuar me kurre tek dashuria. Eshte kaq e dhimbshme te te thyejne zemren, shpresat, enderrat! Te duket sikur cdokush do te bej te njejten gje. Do lodhet me ty e do iki...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 2/12/2012, 13:32

Njė kėngė mund tė krijoj njė moment...
Njė lule me aromėn e saj mund tė zgjojė gjumin
Njė pemė mund tė jetė fillimi i njė pylli
Njė zog mund tė njoftojė pranverėn.
Njė takim mund tė shkėlqejė ditėn .
Njė buzėqeshje mund tė jetė fillimi i njė miqėsie .
Njė miqėsi mund tė ndryshojė botėn.
Njė yll mund tė drejtojė njė anije nė det.
Njė fjalė mund tė nisė ēdo lutje .
Njė rreze dielli mund tė ndriēojė njė dhomė .
Njė qiri mund tė ndriēojė errėsirėn .
Njė e qeshur mund tė joshė humorin tonė .
Njė pikė mund tė jetė fillimi i njė udhėtimi .
Njė shpresė ngre peshė shpirtin .
Njė prekje dore mund tė tregojė kujdes .
Njė zė mund tė flasė menēurisht .
Njė zemėr mund tė njohė tė vėrtetėn .
Njė dashuri mund tė dhurojė njė jetė .
Njė jetė mund tė bėjė ndryshimin,
Por ēdo gjė varet nga ne ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 2/12/2012, 23:55

Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 Shumė nga dėshtimet e jetės janė pikerisht njerėzit qė nuk e kuptojnė se sa afėr ishin pėr sukses kur ata hoqėn dorėKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 2/12/2012, 23:55

Shumė nga dėshtimet e jetės janė pikerisht njerėzit qė nuk e kuptojnė se sa afėr ishin pėr sukses kur ata hoqėn dorė.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/12/2012, 06:47

Sa vjeē je ?!

Varet !

Jam 5 vjeē kur mė jepė njė lajm tė mirė dhe unė fillojė tė bėrtas nga lumturia!
Jam 15 vjeē kur mbajė celularin nė dorė me shpresėn se dikush mendonė pėr mua, kur bėj diēka pa lejen e prindėrve!
Jam 18 vjeē kur fillojė ta ndjejė veten tė pavarur dhe pse thellė brėnda meje e di qė e kamė gabimė!
Jam 20 vjeē kur ndihem i humbur dhe kur mė duket se kamė parė e provuar gjithėēka nė jetė!
Jam 40 vjeē kur jamė i bindur qė mund ti bėjė tė gjitha vetė!
Jam 70 vjeē kur ndihem vetėm dhe do ti doja tė gjithė pranė vetes!
Jam 80 vjeē kur tė tjerėt mė tregojnė diēka dhe unė nuk e mbajė mėnd!
Jam 100 vjeē kur arrijė diēka qė e mendoja tė pamundur!

Kam vdekur sa herė qė dikushė ėshtė larguar nga jeta ime!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 4/12/2012, 19:19

Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 68844_10151128931457133_1574551460_nKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 4/12/2012, 19:32


‎.Dhe meson qe...aroma e kafese ne mengjes eshte nje ritual lumturie.. Qe te mjaftojne nota muzikore te njekenge, leximi i nje libri me pamje mengjyra qe te ngroh zemren. Nje ze ne telefon, nje mesazh i papritur. Zeri i maces apo i qenit tend qe degjohet rreth shtepise,per te ndjere nje lumturi te lehte. Sepse lumturia eshte e perbere nga gjera te vogla...por te ēmuara.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2012, 09:45

Njė profesor nė fakultet nxori 500 Euro dhe pyeti studentėt: “Kush e dėshiron kėtė para?”Shumica e studentėve ngritėn duart.

Profesori tha: “Do t’ia jap njėrit nga ju, por pasi ta ndrydhi.Pėrsėri pyeti: “Kush e dėshiron kėtė?”Duart pėrsėri u ngritėn.”Por ēfarė do tė bėni nėse e bėj kėshtu?” E hodhi nė tokė dhe filloi ta shkelė me kėmbė, duke e njollosur, pastaj mori 500 Euron e ndrydhur, tė pėrlyer, tė shkelur dhe pėrsėri i pyeti :

“A e dėshiron pėrsėri dikush nga ju kėtė 500 Euro?”Pėrsėri tė gjithė ngritėn duart.Atėherė profesori tha: “Mendoj se tani keni mėsuar diēka tė rėndėsishme”. Ēfarė do qė bėra me kėtė 500 Euro ju pėrsėri e dėshironi sepse nuk e ka humbur vlerėn e saj, edhe pas ndrydhjes edhe pas shkeljes mbetet pėrsėri 500 Euro”

Kėshtu edhe ne, ndonjėherė demoralizohemi, gjunjėzohemi, ndrydhemi pėr shkak tė gabimeve, veprimeve tė kėqija, pėrvojave tė ithta, vėshtirėsive, dhe atėherė mendojmė se e kemi humbur vlerėn tonė.Mos lejo qė humbja e shpresės tė fshijė ėndrrat tua.

Vlera e njė gjėje ėshtė pėr sa ti e vlerėson, andaj pėr vete zgjidhe ēmimin mė tė lartė…E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 5/12/2012, 18:10

Ne mundsh.

Ne mundsh ta ruash arsyen
kur bota humbet fillin e fajin ty ta hedh
dhe vetes ti besosh, sa here tek ti dyshojne e s'te perfillin
por dhe dyshimet drejt ti gjykosh.

Ne mundsh te rrish ne pritje, nga pritja pa u lodhur
a kur te urrejne, urrejtje te mos ushqesh
madje ndaj shpifjeve te rrish pa folur
me thjeshtesi, me to pa rene ndesh.

Ne mundsh te mendosh, por jo gjer ne shkaterrim
te enderrosh, por jo si rob enderrimesh
dhe ti trajtosh njelloj e pa dallim
ngadhnjim e shpartallim, burim mashtrimesh.

Ne durofsh dot qe theniet e tua te drejta
ne kurthe per tratharet, kopuke te ti kthejne
ti shohesh te thyera gjerat me te shtrenjta
e prape ti ndertosh me vegla qe nuk vlejne.

Ne mundsh fitoret qe ke korrur ti flijosh
si ne kumar, ne nje te vetme loje
te rrezikosh, te humbasesh e prape te fillosh
dhe humbjen kurre te mos ta zesh ne goje.

Ne i detyrofsh dot muskul, nerv, puls e zemer
te te sherbejne edhe kur gjithēka duket e kote
e te qendrosh kur s'ke asgje me veē vullnetit
qe vetem nje fjale "Qendro!" gjithnje te thote.

Ne mundsh te flasesh me maskarenj, por nderin ta ruash
a te ecesh perkrah mbretit pa krenari qe t'verbon
nese armiku ose miku s’te bejne dot te vuash
dhe gjithēka e ēmon, por veē sa meriton.

Ne mundsh te mbushesh dy minuta aq te renda
me vepra qe peshojne, dije dhe mos ke asnje dyshim
se jotja do jete bota me cka ka brendasyte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2012, 18:16

Edhe nė kasollen mė tė vogėl ka vėnd pėr dy tė dashuruar...
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 5/12/2012, 18:37

Kur trishtimi tė reflekton nė sy
Ngase diellin e kanė mbuluar retė,
Kur mendon se bota ėshtė me Ty
Por rrugėn e jetės e kalon fill vetė!
Kur nuk merr frymė dot
Por erėrat tė thajnė,
Kur kėmbėt tė kėputen
Dhe mė nuk tė mbajnė!
Kur nga dhembja qė ndjen
Mė dot nuk buzėqesh,
Kur ti vishesh
E bota tė ēvesh!
Kur ti dashuron,
Por lot ke nė sy
Kur ti i ofron tė gjitha
Dhe gjen veē trathėti!
Mbėshtet kokėn tek unė
Dhe lotėt zbrazi mbi mua,
Edhe nėse tė urren tėrė bota
Mos harro: Unė TĖ DUA!syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 5/12/2012, 18:41

Sa mė i rėndėsishėm tė jetė pėr ty njė personė, aq mė tepėr ke frikė mos t'a humbasėsh ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/12/2012, 15:49

Dimri ėshtė i mrekullueshėm. Nėse je e nervozuar, mund t'ia vėshė fajin kohės. Nėse nuk bėn gjė interesante mund tė thuash qė ėshtė tepėr ftohtė pėr tė dalė. Nėse nuk ke mė shpresa mund tė ngushėllohesh duke thėnė: '' epo mirė, gjatė verės gjėrat janė mė tė thjeshta.." E adhurojė kėtė stinė, madje edhe njerėzit habiten mė pak nėse tė hasin rrugės vetėm.... Rolling EyesE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Tesa prej 6/12/2012, 16:47

Jeta te falet vetem nje here, merr ngjyrat me te bukura dhe beje nje kryeveper. Nuk ka rendesi sesa faqe do kthesh, e do grisesh. Nje liber perfekt nuk ekziston, beje nje liber origjinal .syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 7/12/2012, 11:34

Kurse kohėn e jo paratė, se me kohė mbėrrin paratė, kurse me para s'mund ta blesh kohėn kurrė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Arlo prej 12/12/2012, 00:37

Vetem disa perqafime din ti vene fund dimrit qe kemi perbrenda.

Shkruani diēka tė bukur..!! - Faqe 12 546885_502657013108595_767079186_nKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!

Sponsored content

Buzqeshje Re: Shkruani diēka tė bukur..!!

Mesazh nga Sponsored content


  Ora ėshtė 24/8/2019, 20:01