Chrome mund Explorer, bėhet mbreti i ri i internetit!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje Chrome mund Explorer, bėhet mbreti i ri i internetit!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 23/5/2012, 11:59

Chrome mund Explorer, bėhet mbreti i ri i internetit! 2103-300x200

Pas pesėmbėdhjetė vitesh kontrolli absolut nė internet, Internet Explorer ėshtė shembur. Krijesė e re, Google Chrome, ka bėrė qė tė bjerė miti i krijuar nga

Bill Gates dhe tė kthehet nė shfletuesin e preferuar nga pėrdoruesit e internetit.

Kjo ėshtė konfirmuar nga “StatCounter”, kompania e cila merret me monitorimin e trendeve nė botėn e internetit.

Sipas saj, Google Chrome ėshtė pėrdorur nga 32.76% e frekuentuesve tė internetit, ndėrsa Internet Explorer ka mbetur prapa, me vetėm 31.94% tė klikimeve.

Njė pėrparim i madh ky qė pėrfaqėson njė ndryshim historik pėr botėn e internetit dhe qė po tregon se si kompania e Bill Gates, vit pas viti, ka parė sesi konkurrentėt e rinj, po i kthehen nė tė rrezikshėm.

Kujtojmė kėtu, se nė vitin 2003, Internet Explorer kontrollonte 95% tė tregut botėror, e praktikisht kishte njė monopol. Ndėrsa vetėm njė vit mė parė, tashmė ai kishte njė rėnie tė mprehtė nė shfletuesin e Microsoft, me 43%.

e.t/noaE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

    Ora ėshtė 17/6/2019, 02:54