A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..??

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Buzqeshje A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..??

Mesazh nga LePuRuShJa prej 18/5/2012, 10:44

A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..?? Images

Per nje pjese te njerezve dashuria me shikim te pare ekziston? Ky lloj pasioni a mund ti rezistoj kohes?

Ju sapo e shikoni dhe zemra ju ben bum bum… Ja ku pasioni lind me nje shikim.Biem dakort per gjithcka , nuk jemi ndjere ndonjehere kaq te lumtur , mendojme se eshte njeriu i jetes sone.Sipas nje sondazhi te bere per Obsevatoire 52% e francezeve e kane tashme jetuar nje experience te tille.

Por ky pasion verbues a mund te zgjasi?

Shkencetaret thojne qe dashuria me shikim te pare nuk eshte menduar ndonjehere qe te zgjasi. “ Ne term biologjik, funksionimi I ciftit eshte shume i thjeshte per tu kuptuar: dy partneret zgjidhen sipas kritereve pershtatshmerise shqisore, me pas ato bejne nje femije qe mbrojne deri ne diten kur femija eshte I afte te ushqehet vet , pothuajse.Atehere cifti ka permbushur misionin e tij , ai shkrihet” permbledhe me pak fjale Lucy Vincent , doktor ne neurobiologji.

Pra per te luftuar kunder biologjise, duhet te perdorni dinakerine dhe te dyfishoni perpjekjet. Ata shpjegojne gjithcka per ta kthyer dashurine me shikimin te pare ne nje lidhje qe zgjat.

Ne kohet e para, kane shpejt prirjen ta idealizojne partnerine tyre; per te pare vetem cilesite e tij dhe te harrojme gjithcka qe mund te na bezdis. Kjo eshte nje periudhe idelike , qe do te donim te mos mbaronte kurre. Megjithate vjen nje moment qe e shikojme qe partneri nuk eshte ashtu sic e mendojme,por gjithashtu mos shikoni imazhin qe te tjeter kane per te.

Te zhvilloni lidhjen tuaj

Kur pasioni verbues shtrihet me kalimin e kohes per te krijuar nje lidhje me e qendrueshme, kjo eshte pak zhgenjyese dhe i kujtojme me keqardhje marrezite e para te momentit.” Por duhet te kuptoni se dashuria me shikim te pare ekziston, qe eshte e mrekullueshme , por e shkurter , mundohuni te kontrolloni se cfare ju ndodh;nese ju ndodh juve”. Eshte koshienca ajo qe ju lejon te shihni zgjatjen e kesaj lidhjeje.

Por mbi te gjitha qe lidhja te zgjase, qe ajo te ushqehet me eksperiencat qe ato ndajne bashke dhe cifti mos te mendoj se te gjitha gjerat krijohen ne nje moment. Prandaj krijohen disa kujtime dhe aktivitete qe mund te beni bashke. Nje menyre per te zgjatur lidhjen.E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Adrian
Adrian
♫ Anėtar/e ♫
♫ Anėtar/e ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Zvicėrr
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 30/01/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 2234
<b>Pikėt</b> Pikėt : 4385
<b>Votat</b> Votat : 59
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Se harroj kurr takimin tone te (1) ... Ti u vonove 10 minuta .. Un s'erdha fare ...! .

Buzqeshje Re: A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..??

Mesazh nga Adrian prej 8/6/2012, 19:45

Nese dikush arrit ta doje dike si ne shikim te pare apo ne ndonje menyre tjeter kjo tregon qe ai e dashuron per ate cfar vetet e beri ta doje...por i vetmi problem eshte qe nuk mjafton vetem shikimi apo pamja e pare por qe nje dashuri te zgjase duhet te njohesh me thelle sesa aparencen e jashtme...A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..?? 2da1bf11
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Buzqeshje Re: A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..??

Mesazh nga Princesha... prej 7/1/2014, 22:41

per cfare dashurie behet fjale? Per dashurin qe jep dhe jeten apo per dashurin per thjesht dashuri? Per rastin e pare nuk besoj se ka ndonje gomar qe jep jeten per ndonje qe sapo e ka pare... Dashuria e vertete nuk shikohet...ndiehet!A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..?? 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n

Sponsored content

Buzqeshje Re: A mund te zgjasi dashuria me shikim te pare..??

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 19/6/2019, 00:45