Dedikuar ty ...!!

LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/5/2012, 08:25

First topic message reminder :

Kamė menduar pėr jetėn time pa ty. Kamė njohur frikėn shumė e shumė herė. Nė ato momente mendja ime ėshtė zhytur nė njė errėsirė tė paprovuar qė nuk kishte as fundė e as fillimė. Kamė menduar pėr ditėn dhe natėn qė gjithėmonė ndjekin njėra-tjetrėn por asnjėherė nuk takohen. Sa shumė ngjan me ne!! Kamė menduar pėr hėnėn dhe diellin qė nuk takohen kurrė, dhe e shfaqin dashurinė e tyre vetėm nė njė "eklips".

Me 5 shkronja tė thashe gjėnė mė tė madhe nė botė! "TĖ DUA"


XEMĖL XEMĖL XEMĖL XEMĖLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 17/12/2012, 14:23

Vetėm fakti kur mendojė se njė ditė mund tė tė hubas
Gjithėēka ndalet dhe kthehet nė lotė...
Se je aq i rėndėsishėm pėr mua ...
Sa tė dua mė shumė se gjithėēka kamė nė kėtė botė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 17/12/2012, 23:55

Me pelqejne njerezit qe prekin bute, qe kane perhere duart e ftohta, qe flasin ngadale por te japin siguri, qe mbajne syte pak te ulur sikur kane qene duke enderruar dhe ju eshte dashur te rreshtnin, qe nuk qeshin por buzeqeshin.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 18/12/2012, 00:02

Syte e saj, menyra se si me shikon,
buzeqeshja qe te jep jete,
optimizmi i saj...e folura e saj...
Ajo eshte kaq e mrekullueshme...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 18/12/2012, 00:05

Kerkonte dike pas te cilit te kapej dhe te mbeshtetej. Vete kishte qene perhere nje gjysme, teper e vogel, e paplote.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 20/12/2012, 19:06

Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 398554_481716168534068_1548095739_nKa zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 20/12/2012, 23:25

Ti je nje nga ata qe nuk largohen asnjehere. Ti nuk je shumica. Ti je nga ata te rrallet qe qendrojne,nga ata qe mund te ikin kur te duan,mund ta bejne sepse asgje nuk do i ndalonte,asgje pervec asaj qe i ben te rrijne,te qendrojne perhere,te lidhen fort pas shpirtit.
Ti nuk do ikesh kurre. Ti mund te largohesh e te mos kthehesh me,po ti nuk do ikesh kurre!syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 21/12/2012, 06:40

Ėshtė e vėshtirė ti thuash mėndjes tė mos duash dikė kur zemra e bėnė...
Mė thuaj tė lutem si mund tė bėhet diēka e tillė ...
Si mund tė tė harrojė kur me shpirtė e zemėr tė dashurojė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 22/12/2012, 23:43

Do tė ikėsh??? Vazhdo se ndoshta u bėra i tepėrt me fjalėt qė pėrsėrita. Ndoshta u bėra i tepėrt me dashurinė qė tė dhurova. Do mėsohem tė jetoj edhe pa ty... Nė valixhen e pėrgatitjeve tė tua merr me vete gjithēka, c'do kujtim, cast tė bukur, momentet qė tė dhashė e mė dhe. Mos e vrit mendjen nėse do mėrzitem, jam mėsuar me ty... Egoizmin tėnd... Zhgėnjimet qė mė dhe... Ti vetėm ik... As unė nuk duroj dot mė. U lodha duke dashur pėr dy, duke sakrifikuar pėr njė tė ashtuquajtur '' Dashuri '' qė dėshtoi pa nisur akoma. Ik dhe mos harro tė mbyllėsh portėn e zemrės qė tė mos kesh mė rast tė shohėsh ndonjė fije shprese. Ik, asnjė fjalė mos thuaj... As pėrshėndetje... As ndonjė nga ato '' Moralet '' e tua tė zakonshme, as mendimin tėnd nuk e dua. E di vetė sa vlej por ti vetėm vazhdo, ik... Sepse vetėm kėtė di tė bėsh !!Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 23/12/2012, 00:11

Ne jete te gjith kemi nje sekret, nje pendim, nje enderr te parealizuar ..nje dashuri te paharruar!syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 26/12/2012, 23:38

Jam aty ku je ti ♥ ....Jam aty ku ti hedh hapat ne heshtje...Jam aty ku ti flet e askush nuk te kupton... Jam aty ku ti qan ne heshtje...Jam aty ku asnje nuk me shikon... Jam ne fjalet e tua, ne mendimet e tua...Jam aty ku drita nuk deperton ♥ ...Jam dhe do jem gjithmone, ajo rreze drite qe deperton ne erresire ♥....Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 26/12/2012, 23:52

Une gjithmone kam pasur frike nga humbja .Akoma kam .Kam frike se mos te humbas.
Sdua .Sduhet te ndodhe . E urrej jeten time pa ty ..Je pika ime e lumturis .syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/12/2012, 10:38

Ti pėr mua ishe drita nė fund tė tunelit! Dhe pastajė udhėrrėfyesi imė qė mė drejtoi drejt asajė drite! Tani je shndėrruar nė diellin qė ndriēonė edhe anėt mė tė errėta e mė tė thella tė shpirtit timė!

Ti je ai princi i kaltėr qė ėndėrroja kur isha e vogėl! Je arsyeja pėrse e gjejė veten duke buzėqeshur pa asnjė arsye! Ti je e vetmja rrugė qė dua tė ndjek dhe i vetmi destinacion qė kėrkojė tė arrijė!

Ti je Ai qė nuk lodhet duke bėrė xhiro 24 orė nė 24 nė mėndjen time! Ti je Ai pa tė cilin ėndrrat e mia janė tė trishtuara! Ti je melodia e ēdo kėnge, sepse fjalėt e ēdo kėnge qė unė dėgjojė tė dedikohen ty (ose tė paktėn kėshtu mendojė, sepse mė duket sikur ēdo kėngė ėshtė e shkruajtur posaēėrisht pėr NE tė DY)

Ti je Ai pėr tė cilin nuk do lodhesha sė shkruari kurrė edhe kur maja e stėrlashtė e lapsit tim "antik" tė pushojė sė shkruari! Tė betohem, nėqoftėse kjo ndodhė atėherė do tė shkruaj me gjakun timė, e kur tė mė harxhohet letra do tė shkruaj mbi trupin tėnd!

Ti je Ai qė une shpresojė tė shpenzojė pa kursim gjithė ditėt e jetės time, e sikur tė mos mė mjaftojnė do tė kėrkoj edhe ca borxh, sepse njė minutė me ty nuk ėshtė kurrė tepėr ! Ti je pėrgjigja kur mė pyesin se ēfarė mė mungonė nė jetė! Ti je Ai pa tė cilin jeta ime nuk do ishte kjo qė ėshtė!

Ndajė tė themė " TĖ DUA PĖRJETĖSISHT "E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 27/12/2012, 12:24

Te dua por nuk mundem te jem me ty.

Nje gje na ndan dhe per kete me duhet tet harroj.
E di qe te lendoj, lendoj dhe vehten por nuk di qka te bej
te qmendem nuk preferoj ngase dua te jetoj me kujtimin se te deshta dhe te dua ty.
Te gjitha mi more ti, madje as lot nuk kam me, ta fala dhe lotin vetem qe te mos e derdh ngase me shume lendohem .Kam mall per ty por nuk kam force tet kerkoj ngase po te shoh e di qe do te kthehem prap rruges se dashurise per ty edhe pse e din ti qe jam ne kete rruge por e humbur duke te kerkuar me sy mbyllur se po t’i hap syt e di qe do te me kthehet loti duke te thene me ke munguar! Me lot te kam thene te dua por ti nuk me takon mua por do t’i takosh tjetres edhe pse kurre nje gje nuk do ta kisha deshiruar por… Dua te jem shume larg qe te mos shoh, te mos shoh por te ndegjoj mire per ty edhe pse hijen tende do ta kem kudo qe te shkoj, emrin tend do ta kem ne mendje,puthjen tende ne buzet e mia, ngrohtesine tende ne trupin tim, zerin tend ne veshin tim.Nuk kam qka te bej, te vdes nuk deshiroj ngase dua te jetoj qe se paku lajmin qe ti u lumtur jeton dua ta ndegjoj. Me lot te zemres te them te uroj fatin e bardh kurr ne sy mos paq lot, fati dhe lumturia te ndjekt ne qdo hap.E une, une lus Zotin qe te me ndihmoje, ate qe eshte e mire per mua le te ma dhuron. Mos harro se gjithnje do te dua dhe do te kujtoj.Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Vizitor prej 27/12/2012, 17:27

Te dedikoj ty nje ftese per chat....
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 27/12/2012, 18:20

Ndonjėherė nuk ėshtė ai personi qė tė mungonė ,,, ėshtė mėnyra sesi ndjehesh kur je me tė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 29/12/2012, 23:53

Pas cdo zenke i uronim njeri-tjetrit lumturi me dike tjeter
C'budallek
Ne te vertete e donim njeri -tjetrin vetem per vete -_-syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 30/12/2012, 19:08

Ti mund te me fajsosh per shum gjera, por kurre nuk mund te me fajsosh se isha une fajtori i ndarjes tone. Ishe ti, sjellja jote qe smund ta duroja me. Nuk mund te me thuash tani se nuk te desha kurre, kur ti e din sa her kam falur gabimet e tua e serisht i perserisje! Mund te mendosh c'te duash, fundja nuk mund te mbulosh fajet e tua me gabimet e mia te vogla. Ti e din une nuk isha si te tjeret, kurre nuk te kerkoja pa e ber ti, ok jam sjell dhe keq, por nuk kam genjyer ashtu si ti. E ti mendon se kjo eshte dashuri. Nuk mund ta genjesh dike qe don. Ti mund te nxjerresh me mijra versione per situaten tone por ne c'do aspekt po ta shohesh ti je ajo qe ke faj. E sot fajin ma ke hedhur mua se ne ate llogjiken tende idjote mendon se dikush largohet nese nuk te don. Por jo, dashuria per dike ndonjeher nuk esht e mjaftueshme. Ndonjeher ajo nuk mjafton per te qendruar me dike. E kur gjithcka te behet e padurueshme thjesht largohesh dhe pse e din qe e do... Por ajo smund ta kuptoje! Ndoshta nuk esht mesuar nga njerezit qe e braktisin. Por une nuk e braktisa, thjesht i dhash ate c'fare meritonte. Shpresoj vetem qe nje dite te kuptoj qe e doja vertete... Vetem kaq...!!Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/1/2013, 17:36

Ai: Ēfarė do tė bėje ti nėse unė do ndahesha nga ty ...?
Ajo: Do kthehesha te ishi imė....
Ai: Tani e shohė sesa mė do, bashkė do ndahemi tani...
Ajo: Ej,,, po i jepė fund kėshtu lidhjes tonė...?
Ai: Shko te ishi jotė tani!
Ajo: Ti je ishi imė .....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Anonymous
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Vizitor prej 4/1/2013, 11:13

Mos ik nga une kurre, sepse do ta ndjesh zbraztesine dhe ne shpirtin tend!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/1/2013, 15:25

Tė keshė njė buzėqeshje qė shihet ēdo herė
Tė keshė njė dashuri qė ekzistonė pėrherė
Tė keshė njė kraharor ku tė gjeshė pushimė
Tė keshė njė zemėr qė e kuptonė edhe kur ai gabonė
Tė keshė njė fjalė dhe mirėkuptimė
Qė dashuria tė jetė edhe atėherė kur ka pikėllimė
Edhe ndonjėherė kur tė gabojė, ta falėsh
Por nga zemra kurrė mos ta ndalėsh .....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
Princesha...
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 5/1/2013, 23:10

Do te doja te me telefonoje sonte. Ti e di une nuk mundem kurre... Do te doja vetem te rrije ne heshtje e te me degjoje, kam mijera fjale per te te thene. Dua te tregoj gjithcka qe me ka ndodhur, sikur ta dije sa dite te veshtira kam kaluar. Do doja te kishe durimin te me degjoje, te me degjoje e t'me thoje se mjafton nje fjale e imja dhe ti do jesh ketu me mua, per te me mbajtur prej dore, per te me perqafuar e per tu kujdesur per c'do pjesez enderre te thyer keto kohe. Mund edhe te mos besh asgje, por une te dua ketu, jo domosdosshmerisht fizikisht, por ketu me zemer, duke me menduar, duke me qendruar prane me mendime. Te dua ketu, edhe nje here me shume, ose ndoshta per te vetmen here ne jeten tende. Te dua ketu te me degjosh edhe nje here. Dua te me flasesh, ose thjesht te rrish ne heshtje e te me degjosh. Kam nevoje per dike qe te me degjoj, jo dike dosido...por per ty.!Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 10384925_1457698541166118_6137393802832654291_n
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 5/1/2013, 23:17

Mos u tremb, te gjithe kemi frike te biem ne dashuri .
E si eshte te duash ? Eshte e dhimbshme si thone ?
Dhimbja eshte pjese e saj, por do te kesh ato buzeqeshjet me te bukura , dhe sy e duar qe do perqafosh ne ate menyre qe vetem ti, do e beje, mbushur plot dashuri .Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
Tesa
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 5/1/2013, 23:28

Nė tė marrtė malli pėr mua,
dil shėtit mė kėmbė njėherė,
nėse era nis tė fryjė
dorėn time do kesh ndjerė.

Tek tė prek pakėz mbi ballė,
e kėrkon t“i japėsh dorė,
kur dy vetė vazhdojnė e duhen
mos kėrko tė gjesh fajtor.

Nė tė marrtė malli pėr mua
e dritares sheh veē shi,
mos mė thuaj kurrė s“ke qarė
se prej vjeshte je dhe ti.

Ndaj dhe xhamin mos e mbyll
lėre shiun tė tė lagė,
e ēdo zėnkė sido tė jetė,
ta vulosim mbi njė varg!syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
Arlo
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Dedikuar ty ...!! - Faqe 4 2eyci2f
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 6/1/2013, 23:31

Une edhe kur mos t'kem asgje per te then, tek ty do e gjej forcen gjithmone te them ato c'ka ndjej per ty zemer. Sepse pavaresisht largesis dhe mos takimeve tona, pavaresisht se nuk te shoh ne sy dhe nuk te prek duart, pavaresisht se nuk te kam pas pran per asnje moment te jetes sime, ti je thjesht dicka unike per mua. Je buzeqeshje qe vjen nga lagrg. Ndjesi e pa provuar qe me mbush me frym. Enderr qe shpresoj ne te, enderr qe s'dua te mbetet thjesht enderr. Me mungon qe nuk te kam prane. Je papershkrueshmerisht gjithesia ime zemer.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
LePuRuShJa
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/1/2013, 23:48

Ajo nuk ėshtė perfekte.As ti nuk je dhe tė dy asnjėherė nuk do tė jeni perfekt.Por nqs ajo tė bėn tė buzėqeshėsh, tė paktėn njė herė tė bėn tė mendosh dy herė dhe nqs ajo pranon se ėshtė njerėzore tė gabosh, shtrengoje fort dhe jepi nga vetja jote sa me shume te mundesh.

Ndoshta ajo nuk do te krijoje poezi per ty,ndoshta ajo nuk mendon cdo moment per ty,por ajo te ka dhene me shume se gjysmen e saj,te cilen ajo e di qe mund ta thyesh.
Mos e lendo ate,mos e ndrysho dhe mos prit me shume se cmund te te jape.

Mos e analizo.Buzeqesh kur ajo te bėn tė lumtur,bėrtit kur tė mėrzit,dhe ndiej mall pėr tė kur ėshtė larg.Dashuroje fuqishėm se ka nevojė pėr ty.Sepse vajzat perfekte nuk egzistojnė,por ti e di qė ajo ėshtė perfekte pėr ty...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.

Sponsored content

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 24/5/2019, 01:29