Dedikuar ty ...!!

Share
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 16/5/2012, 08:25

First topic message reminder :

Kamė menduar pėr jetėn time pa ty. Kamė njohur frikėn shumė e shumė herė. Nė ato momente mendja ime ėshtė zhytur nė njė errėsirė tė paprovuar qė nuk kishte as fundė e as fillimė. Kamė menduar pėr ditėn dhe natėn qė gjithėmonė ndjekin njėra-tjetrėn por asnjėherė nuk takohen. Sa shumė ngjan me ne!! Kamė menduar pėr hėnėn dhe diellin qė nuk takohen kurrė, dhe e shfaqin dashurinė e tyre vetėm nė njė "eklips".

Me 5 shkronja tė thashe gjėnė mė tė madhe nė botė! "TĖ DUA"


XEMĖL XEMĖL XEMĖL XEMĖLE ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 30/11/2012, 06:56

Njė pikėz tė qeshure bėn dy buzė tė tjera tė hapen, njė ėndėrr e treguar me pasion frymėzon ėndrra tė tjera.Pak zhurmė krijon zhurmėn tjetėr nė kėtė jetė.Sa i bukur zinxhiri i jetės,shkon pafundėsisht e rikthehet pėrsėri te ne.Jeta e njeriut: ujė, ajėr e ėndrra tė veshura nė iluzione e ndjenja… Sa pak kemi nevojė pėr tė qenė tė lumturavatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2012, 22:42Njė dedikim ...
Pėr atė qė qan mbrėmjeve ..
Sepse tė tjerėt flenė dhe nuk mund ta dėgjojnė ...
Pėr atė qė vuan por vazhdon tė buzėqeshi duke u shtirur...
Pėr atė qė nė jetė ka gabuar , dhe gjen akoma forcėn pėr tė riprovuar ...
Pėr atė qė fshin lotėt e miqve dhe nuk kėrkon kurrė asgjė nė kėmbim...
Dedikuar syve tė tu qė tani po lexojnė ...
Por pas njė ore ndoshta do ta kenė harruar me siguri...
Por nuk ka asgjė: jeta kėshtu ėshtė!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Vizitor prej 30/11/2012, 22:49

DEDIKUAR TY PRINCESHA


avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 30/11/2012, 22:56

Nėse ndihesh vetėm dhe ke nevojė pėr njė pėrqafimė,
dilė jashtė dhe thirre emrin timė.....
Nėse unė jamė largė e nuk vijė dotė
tė dėrgojė shpirtin timė qė tė do fort....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 2/12/2012, 00:06

Ndoshta njė ditė, pas shumė vitesh, do tė takohemi. Do tė flasim nė tė njėjtin vend ku folem pėr herė tė parė. Do tė na rastisė te takoemi diku…..ne ato vende ku premtuam sedo ishim bashke Ndoshta, po atė ditė do flasim sėrish, si dy
miq tė vjetėr qė mezi e mbajnė mend njėri-tjetrin. Do mė pyesėsh se si e kam kaluar gjithė kėtė kohė dhe do tė tė gėnjej. Nuk do tė tė them se mė ke munguar ; ndoshta nga krenaria, ndoshta nga drithėrimat qė do mė shkaktojė shikimi yt, por nuk do tė tregoj. Dhe ti ... ti do mė besosh !! E pastaj do themi "Mirupafshim", do ndahemi, ndoshta pėr tė mos u takuar mė kurrė, ndoshta pėr t'u parė sėrish njė ditė, ku i dihet? Dhe unė do largohem, por zemra ime jo. Ajo do mbesė aty, me ty, tek ai vend, nė atė kohėsyte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 2/12/2012, 00:34

Nuk eshte e lehte te te harroj, e di..! I dhame njeri-tjetrit mjaftueshem per tu kujtuar. Ti do mbetesh note ne kenge time te preferuar, fjale ne poezine me te bukur, buzeqeshje kur trishtimi te me kete mbulur... Ti do mbetesh ajo qe me beri te kuptoj se ka pranvere zemrash...ashtu si ka dhe dimer te ftohte. Ti me mesove te dua dike me shume se veten, te lutem para se te fle per dike qe nuk e njoh, ti fal kohen time kur c'do sekonde e saj peshon shume. Ti me mesove se jo c'do gje e bukur zgjat pergjithmone... Se askush nuk qendron perhere... Te gjithe ikin heret a vone!!!
Ti...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 3/12/2012, 11:04

Njė ditė ti do ta rrembeshė zemrėn time krejt, do e bėsh mė tė zjarrte se njė dragua...
Me qerpikėt e tu nė zemėr do shkruash poezinė qė nuk do mund ta shkruajė, asnjė penė, asnjė poet....
E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 4/12/2012, 18:26

Po si mund ta kuptonte ai se ajo vdiste pak nga pak nga brenda sa here permendej emri i saj. Si mund ta kuptonte qe ideja qe ai kish sy per nje tjeter e vriste;qe kurre nuk kish pasur 'Ne'..dhe gjithcka kish ekzistuar brenda mendjes se saj.
Si mund ta kuptonte? Normal qe nuk e kuptonte.. ai ishte thjesht si gjithe te tjeret;nga ata tipat qe vrapojne pas mendjelehtes se pare qe u hap kembet.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 4/12/2012, 18:34

E di se sa shumė nevojė kisha sot tė tė shihja sytė e bukur...?
Tė tė shihja teksa qeshė, tė shihja qoftė edhe pėr pakė sekonda fytyrėn tėnde tė ėmbėl...?

- Jo, s'mund ta dishė...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 4/12/2012, 23:31

Ndoshta ajo e ka ditur gjithmone qe une e doja, por ka heshtur per te mos prishur shoqerine tone. Ndoshta edhe per te, njehere e nje kohe, kam qene i rendesishem.Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 5/12/2012, 17:59

Ai eshte i qete, shpesh here i heshtur dhe pak i ndrojtur, por eshte i zgjuar. Flet me pak se te tjeret por thote perhere dicka te drejte, eshte racional, nuk shpreh shume ndjenja, dikush tha edhe qe eshte josocial, por une nuk i dhashe te drejte. Ai ka nevoje per dike qe te thote "ckemi"-n e pare, ka nevoje per dike qe ti thote "eja te kercesh", ka nevoje qe dikush te vije, sic kam une qe arrij ta kuptoj. Ai eshte i gjendur, eshte nga ata njerezit qe e di qe do te ndihmojne, qe nuk do te bejne keq, qe nuk te tradhetojne. Ai eshte nga ata njerezit e qete, e heshtur, pak te ndrojtur, qe nuk kerkojne ne menyre konstante vemendjen, qe nuk bien ne sy prej heres se pare, eshte nje nga ato gjerat e vogla qe nuk jane te vetedijshme por vlejne sa nje thesar dhe une i quaj perfekte.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/12/2012, 15:38

Nė erė pemėt rrinė pranė e afrojnė krahėt...
Nė erė pemėt kėrkojnė mes tyre ngrohtėsi...
Po ne tė dy......?
Ne jemi kaq tė largėt!
Ē’erė mund tė na afrojė, nuk e di.....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 6/12/2012, 16:54

Ti me the ''neser''
E nesermja erdhi, ti jo..."syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 6/12/2012, 17:00

Dy tė dashuruar janė si qepallat e sipėrme dhe tė poshtme,, takohen shpeshė sepse ju mungonė njėra-tjetra dhe kur janė bashkė nuk e shohin botėn pėrrethė ...E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 6/12/2012, 17:20

Jam ketu dhe sot,
si dje serish vetem,
s'ben nxehte,s'ben ftohte,
s'pres vdekjen,s'pres as jeten.
Me thone qe ke ikur,
Me flasin per ty,me flasin,
sikur te jesh mallkim a murtaje,
Ka nga ata qe zerin grisin,me bertasin,
e une te kujtoj,ne heshtje qaj.
S'jam e dobet,as e forte jo,
kaq dhimbje,sa here goditur,
s'jam cupeline,s'jam mč ajo,
por s'ndihem as mjaftueshem e rritur.
Me thone qe ke ikur,
po une te shoh kudo,ne cdo ane,
me thone qe te ikurit s'duhen pritur,
vec s'me thone si t'ia dal mbane...syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 7/12/2012, 01:01

Errėsirė . . .
Vetmi . . .
Boshllėk . . .
Eh, ndoshta po te ishe ti, gjithcka do te ishte ndryshe, shume ndryshe. Do ishte erresire, por te pakten do ishim te dy. Vetmia do vdiste nga zilia dhe do largohej. E boshlleku do mbushej me dashuri, me puthje, me ne te dy . . .Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 7/12/2012, 19:29

-Ajo me ne fund gjeti dike qe do e vinte ate gjithmone te paren.syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 10/12/2012, 17:42

Dhe mungonė ti, mungonė nė ēdo atom ajri, mungonė nė ēdo qelizė timen, mungojnė fjalėt e tua, shakatė tua madje edhe nervat tua mė mungojnė. Mė mungonė pafundėsisht, edhe kur ėshtė ftohtė dhe nuk kamė pėrqafimet tua qė mė ngrohin. Ti tani je shumė larg dhe nuk e di nėse do mundesh tė mė mbashė nė zemėr pėr shumė gjatė siē mė ke premtuar, por unė do vazhdojė tė mbajė nė zemėr gjithėmonė ty...!!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Tesa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 15/12/2011
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 22651
<b>Pikėt</b> Pikėt : 44018
<b>Votat</b> Votat : 93
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : hakmarrja me e embel eshte heshtja

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Tesa prej 10/12/2012, 23:03

}Duhet te kuptosh se une nk dua qe ti te jesh perfekt keshtu qe mos u mundo te fshehesh difektet e tua. Une i dua ato difekte sepse edhe nese do te ishin mbledhur ne nje dhome njerez te tjere akoma me te mire se ty , une gjithsesi kurdohere do te te zgjidhja { Ty } !! Sepse eshte ai shikimi jot,ai perqafimi qe ndonjehere me le pa oksigjen :P qe me ben te ndihem e mbrojtur e sigurte . . . .♥syte e saj ishin te trisht ,ashtu si gjithe jeta e saj
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 11/12/2012, 07:32

Tė merr malli edhe pėr detajet mė tė vogla. Pėr ato pėrkėdheljet qė tė bėnte nė flokė, puthjet nė ballė, telefonatat e papritura, bisedat e stėrzgjatura deri nė orėt e para tė mėngjesit, zėnkat e para, emocionet e puthjes sė parė, takimit tė parė. Dhe lehtas rrjedhin lotėt, pėr ato ditė, momente qė nuk kthehen mė. Harresa i ka marrė me vete. Rutina i mbyti tė gjitha nuk la asnjė emocion tė gjallė. Gjithcka u bė normale ....E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Vizitor prej 11/12/2012, 08:26

Dikur ishim yjet me shendritese ne netet e kthjelleta, kurse sot, jemi vetem dy shkendija ne erresim!
avatar
Arlo
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti :
<b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 08/05/2008
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 50618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 91682
<b>Votat</b> Votat : 440
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Nga te gjitha genjeshtrat qe me the... 'Te Dua' ishte e preferuara ime!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Arlo prej 12/12/2012, 00:52

Them se ne te dy jemi bere per njeri-tjetrin dhe mu ne kohen e duhur. Sepse pavarsisht se nuk njiheshim, e prisnim njeri-tjetrin deri ne dhembje. Te dy kishim shume ngjarje te kaluara dhe absolutisht asnje te ardhme. Mbase ndonjehere dhe shpresonim tek kjo e ardhme, mbase neteve kur jeta tretet si vese e te ēon ne anen tjeter te realitetit, ne detet e panjohura te endrrave te harruara...Ka zemėr qė ėshtė e bardhė si bora,
aq sa e shkel,
mė shumė forcohet!
avatar
LePuRuShJa
♫ Stafi Administrues ♫
♫ Stafi Administrues ♫

<b>Shteti</b> Shteti : Europė
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 11/09/2007
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 122973
<b>Pikėt</b> Pikėt : 261009
<b>Votat</b> Votat : 311
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : E pėrse mos tė tė Dua?! - Kur diēka e vogėl nga Ti, sjell Ndjenja tė pafundme tek Unė!

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga LePuRuShJa prej 12/12/2012, 09:34

Nėse dikush nuk tė do, ti nuk mund tė bėsh dot asgjė. Mund tė luftosh sa tė duash, por ai nuk ka pėr tė ta kthyer kurrė mbrapsht atė ndjenjė dashurie ashtu siē pretendon ti.
Nėse dikush nuk kujtohet pėr ditėlindjen tėnde, edhe nė qoftėse ti i'a kujton me miliona herė atė datė, ai atė ditė nuk ka pėr tė tė uruar, dhe ti nuk do ta marrėsh vesh asnjėherė nė qoftėse ka harruar apo nuk ka dashur tė tė urojė vetė.

Nėse dikush nuk merr mundimin tė tė mari nė telefon, do tė thotė se nuk i'a ndjen fare pėr ty. Nuk i mungon, dhe ti nuk mund tė bėsh dot asgjė. Le menjėanė krenarinė tėnde dhe e mer ti nė telefon njė herė, dy herė, tre herė, por mė pas lodhesh dhe kupton se ėshtė njė kėrkim pa kthim mbrapa.

Nėse dikush shtiret sikur ti nuk ekziston, pavarėsisht edhe pse je pak metra larg nga ai, t'i nuk mund tė bėsh dot asgjė, vetėm tė shtiresh sikur po flet me dikė tjetėr dhe tė shpresosh qė ai tė kujtohet pėr ty, por unė dyshoj qė kjo mund tė ndodh.

Nėse dikush nuk e ndjen mungesėn tėnde, gjėja e vetme qė duhet tė bėsh ėshtė tė largohesh nga ai person, ta lesh tė qetė, nė mėnyrė qė tė mund tė jetojė jetėn e tij pa ty. Do jetė disi e vėshtirė dhe s'do arrish qė ta harrosh, por mė kalimin e ditėve do tė kuptosh se ishte zgjedhja mė e mirė qė mund tė bėje. Mė mirė tė dorėzohesh sesa tė zhgėnjehesh.

Tė dorėzohesh nuk ėshtė sinonim i dobėsisė, por i guximit.
Ėshtė mė e guximshme tė duash tė mirėn e dikujt tjetėr, sesa tėndes. Ėshtė mė e guximshme tė vuash, sesa tė jetosh nė njė botė plot me ėndrra. Ėshtė mė e guximshme tė vazhdosh pėrpara edhe pse pa atė person nė krahė.

Dashuritė e pakthyeshme lėndojnė, gjithmonė do lėndojnė, nuk tė braktisin kurrė dhe janė mė tė sigurta. Ndoshta kjo ėshtė arsyeja pse gjithmonė luftoj pėr diēka qė nuk mė pėrket, sepse ka raste qė mė bėn tė ndihem mirė, pavarėsisht edhe pse e di shumė mirė qė e kam gabim, qė nuk i'a vlen, por nuk kam se ē'tė bej.

Pastaj, kush tha qė nė dashuri ē'do gjė ėshtė shumė mė e thjeshtė?!E ke ba rrugė, tu ardhė e tu shku, kur tė dush
E megjithatė s'tė ve faj
Fryma s'merr leje sa herė vjen e ikė.
avatar
Princesha...
♥ Stafi Moderues ♥
♥ Stafi Moderues ♥

<b>Shteti</b> Shteti : Shqipėria
<b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Antarėsimi</b> Antarėsimi : 27/09/2012
<b>Nr i postimeve</b> Nr i postimeve : 12618
<b>Pikėt</b> Pikėt : 23732
<b>Votat</b> Votat : 296
<b>Titulli Preferuar</b> Titulli Preferuar : Zemra eshte diqka qe mbane njeriun gjall , zemra di te duaj me forcen e saj te mbrendshme, dhe zemra di te urrej po me te njejten forc kur lendohet.

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Princesha... prej 17/12/2012, 07:32

Ceshte dashuria? dashuria esht shikimi yt, buzeqeshja, puthja, perqafimi. Esht shtrengimi ne krahet e tua, esht ajo qe ndjej per ty cdo sek te dites. Esht zgjimi ne mengjes me mendjen tek ti. Esht pritja cdo sek per 1 sms apo tel nga ty. Esht ndjenja e mungeses, jan momentet kur perhumb ne mendime ku nk egziston asgje... vtm UN dhe TI... jan mom kur n pranin tende ndjehem njeriu m i lumtur n bot. jan ato momente kur mendjen time e pushton mendimi: po ajo me do kaq shum sa e dua? kur do e shoh perseri? Dashuria esht kur t uroj gjith lumturin e ksaj bote, esht kur ne cdo tik-tak t zemres time je vtm ti. esht momenti kur bie t fle me mendjen ke ty duke shpresuar t takohemi n endrra.... Dashuria per mua q nga ky moemnt je ti.... te dua dhe do te dua gjthm ♥avatar
Vizitor
Vizitor

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Vizitor prej 17/12/2012, 08:25

Sot edhepse kisha shume cka te te dedikoj, nuk e bej dot, sepse nervoza po me mbyt inspirimin

Sponsored content

Zemėr Re: Dedikuar ty ...!!

Mesazh nga Sponsored content


    Ora ėshtė 15/12/2018, 05:17